www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta duży problem???? (2467 - wyświetleń)
- Autor andrzej167 Dodany 2006-12-06 23:42
Mam duży problem jestem osobą schorowaną zabrano mi rente problem jest w tym że miałem 14 dni na odwołanie się a ja sprzeciw napisałem w 15dzień co teraz mam robić napewno zus odrzuci spóźniłem się jeden dzień myślałem że mam jeszcze czas że od dnia otrzymania pisma a tu od wydania orzeczenia co mam począć co robić proszę mi pomóc?

Z poważaniem Andrzej
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-12-07 15:55
Od orzeczenia lekarza orzecznika osobie zainteresowanej przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego orzeczenia.
Sprzeciw wnosi się za pośrednictwem jednostki organizacyjnej Zakładu właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej. Komisja lekarska nie rozpatruje sprzeciwu wniesionego po terminie. W uzasadnionych przypadkach Zakład, na wniosek osoby zainteresowanej, może przywrócić termin na wniesienie sprzeciwu. Zatem nalezy zwrócić się do ZUS z prośbą o przywrócenie terminu. Prośbę taką należy umotywować ważnymi okolicznościami.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-12-07 18:55
Witam.
Przedewszystkim upewnił bym się, czy rzeczywiście tak jest. Mi się wydaje, że każdy termin liczy się od daty doręczenia. Ta data jest datą od której się liczy każdy termin. Lecz mogę się mylić. W zusie w orzecznictwie powinni Panu wyjaśnić tę sprawę.
Pozwodzenia.
Zygmunt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta duży problem???? (2467 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill