www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / szukam porady-jak przystosować łazienkę? (3877 - wyświetleń)
- Autor dorotawrocław Dodany 2010-05-05 10:18
Witam serdecznie-jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Obecnie przede mną remont-przystosowanie mieszkania do moich potrzeb. Najważniejsza łazienka. I tu proszę o radę-może ktoś z Was jest już po takim remoncie? Mam małą łazienkę: 140x180 cm i muszę zamontować w niej brodzik-możliwie duży-przy myciu musi mi pomagać druga osoba. Więc tradycyjna kabina nie sprawdzi się. Dodatkowo jest problem z odpływem-mieszkam w bloku-więc odpływ w podłodze jest niemożliwy. Trzeba lekkiego podwyższenia brodzika-ale możliwie jak najniższego-aby łatwiej było mi wchodzić pod natrysk. Może ktoś przerabiał łazienkę w podobnym stylu i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem?-jakie rozwiązania, jaki brodzik, jak zrobić odpływ, itp..Bardzo proszę o pomoc-z góry dziękuję!
Dorota
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-05-07 07:54
Witam , mam łazienkę o takich samych wymiarach z wykonanym przez majstra wpustem odpływowym (pod brodzikiem)  w posadzce do pionu kanalizacyjnego . Jeśli mieszkasz we Wrocławiu to napewno z pomocą rodziny kupicie brodzik o wymiarach które nie będą kolidowaly z "wsadzeniem" Ciebie do brodzika. To nie jest problem w obecnym czasie z wyborem i kolorem kabiny. Można kupić z wiosennej promocji. Brodzik kabiny musi być wykonany na podwyższeniu i każdy majster to wykona  , np; podwyższenie obudowane cegłami lub  pustaczkami i obłożone płytkami glazurowanymi kolorystycznie w nawiązaniu do  płytek które zostaną zaprojektowane  na pozostałe ścianku łazienki. Są różne rodzaje brodzików. W Twoim wypadku powinien mieć głębsze dno  abyś mogła swodnie usiąść do umycia się. Bateria wannowa również powinna być umiejscowiona niżej abyś mogła swobodnie odkręcić i zakręcić wodę po porannej i wieczornej  toalecie. Pozdero od Kamyka

P.S. Nie dopisałem - tzw syfon  wraz z rurą odpływową do pionu  musi być  wbudowany  pod brodzikiem nie tylko dla estetyki wykonanej  podbudowy, taka jest sztuka tego wykonania. Dojście do syfonu musi być założone płytką w bocznej ściance podbudowy o strony wejścia do łazienki , w żargonie  glazurników   " maskownicą "zwaną,   którą zawsze będzie mógł otworzyć hydraulik w razie przecieku. To tyle co mojej wiedzy na ten temat. Cena to spr umowna między zleceniodawcą a wykonawcą plus zakupy materiałów budowlanych  i kabiny. Staraj się o dofinansowanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / szukam porady-jak przystosować łazienkę? (3877 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill