www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam (2477 - wyświetleń)
- Autor baronowa11 Dodany 2010-05-11 13:22
Mam ogromną prośbę.Syn ma umiarkowany stopień niepełnosprawności 05-R i 10-N.Porusza się samodzielnie ale z ogromnym problemem.Ma 16 lat,wożę go ja wszędzie.Dostał kartę parkingową unijną a ZDM w Warszawie stwierdził,że karta N+ mu się nie należy,może dojść do każdego miejsca,bo ma zdrowe nogi i dopiero jak będzie sam jeździł to może się starać o tą kartę,więc mam pytanie;Po co była wydawana karta parkingowa,na 5 lat przecież nie ma prawo jazdy.Czy można się od tego odwołać ?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-05-11 14:19 Zmieniony 2010-05-11 14:23
witam

>Syn ma umiarkowany stopień niepełnosprawności 05-R i 10-N>


i tu  w tym zdaniu leży odpowiedź.
Karta N+ wydawana jest : osobie niepełnosprawnej o znacznym stopniu niepełnosprawności
Polecam Stronę Internetową :
  tutaj  poczytaj     

Na tej stronie jest także wiele innych przydatnych  informacji.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-12 14:06
Szanowna Pani
Karta N+ przyznawana jest osobom legitymującym się orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji lub orzeczeniem równoważnym. Tak więc posiadając orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności nie uzyskuje się tych uprawnień. Decyzja o przyznaniu, lub nieprzyznaniu karty N+ jest decyzją administracyjną i przysługuje Państwu odwołanie od tej decyzji w formie pisemnej w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam (2477 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill