www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Słowa głównego orzecznika (7535 - wyświetleń)
- Autor tęcza Dodany 2010-05-23 14:25
Tak sobie przypomniałam, że składając skargę na mojego orzecznika rozmawiałam z jej przełożonym, czyli zastępcą głównego lekarza orzecznika. Podczas rozmowy powiedział, że owszem, skarga skargą, ale jak chcę ponownego zbadania to muszę złożyć sprzeciw do komisji odwoławczej. Powiedziałam mu wprost, że komisje odwoławcze nie zmieniają orzeczeń orzeczników prawie nigdy. A on mi na to "Ależ proszę pani, komisje odwoławcze bardzo często zmieniają decyzje orzeczników". No to jak mi tak powiedział, to ja wstałam i wyszłam, bo co mam rozmawiać z kimś kto wmawia mi kit? Potem zeszłam do okienek na dole żeby poprosić o wgląd w moje akta i pani urzędniczka z ciekawości nawiązała ze mną rozmowę i była szczerze zdziwiona że nie dostałam renty, zupełnie jakby uważała że zus częściej daje renty niż odmawia ich. Była też zdziwiona że podczas badań lekarze tak obrzydliwie mnie traktują, że aż wniosłam skargę. Nie wiem skąd się ta pani urwała, bo twierdziła że mam widocznie pecha trafiając na takich niemiłych. Czy pracownicy zusu mają jakieś szkolenia z kreowania pozytywnego wizerunku zusu? A wy jakie macie doświadczenia z traktowaniem was w zusie?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-24 15:32
Tęcza pisze

>Podczas rozmowy powiedział, że owszem, skarga skargą, ale jak chcę ponownego zbadania to muszę złożyć sprzeciw do komisji odwoławczej.


Droga Tęczo w zgodzie z ustawą sejmową O FUS z 1997 roku z późniejszymi zmianami.ten pan ma rację..
By  skutecznie walczyć o rentę  przed sądem
1, Musi być  badanie  przez lekarza orzecznika .  Po wydaniu negatywnej opinii lekarza orzecznika   musi być  złożony  sprzeciw i to w terminie dwóch tygodni  od dnia doręczenia.. .
2. Musi być komisja lekarska ZUS..   Ona wydaje  decyzję ostateczną która dopiero  może podlegać zaskarżeniu  do sądu pracy..
Czym skutkuje   nie zastosowanie tej kolejności.?? Ano skutkuje  tym że sąd  takie postępowanie odrzuci  ze względów formalno - prawnych. .  ( podobne rozumowanie jak Twoje rozpatrywał Już SN ( sąd najwyższy)  i takie wnioski odrzucił.. )
Czyli  gdy skarżysz do sądu pracy orzeczenie lekarza orzecznika  taki wniosek sąd musi oddalić..  bo tak stanowi prawo..  ( względy formalno -prawne )
Aby dostać rentę - czytaj wygrać w sądzie  musi być komisja  ZUS  po sprzeciwie  na decyzje lekazra orzecznika ZUS..

Natomiast możesz oprócz  sprzeciwu  złożyć skargę na prace lekarza orzecznika jako urzędnika  ZUS  tryb administracyjny. Możesz tez złożyć skargę do izby lekarskiej na postępowanie lekarza niezgodnie z  etyką lekarską
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor czarny 3 Dodany 2010-06-22 12:50
Co znaczą symbole o niepełnosprawności 05-R,10-N,08-T jestem nowy i nie znam tych symboli może ktoś ma listę
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-23 07:21
Symbole te znaczą
kod 05-R  -  upośledzenia narządu ruchu,
kod 10-N  -  choroby neurologiczne
kod 08-T  -  choroby układu pokarmowego,
Nadrzędny - Autor czarny 3 Dodany 2010-06-24 23:41
Pozdrawiam osobę która wyjaśniła mi znaczenie kodów choroby, jak masz listę kodów to prześlij z góry dziękuję .
Nadrzędny - Autor czarny 3 Dodany 2010-06-25 22:40
Potrzebna mi jest lista na przyszłości, żebym wiedział na co mam przydzielone i był troszeczkę olśniony, a nie taki głuptak jak teraz. Interesuje Mnie powyżej 40 roku życia
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-06-26 12:34
Wiesz, jeśli jesteś głuchoniemy to raczej na ręce nie dostaniesz...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Słowa głównego orzecznika (7535 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill