www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jakie kule są bezpieczniejsze? (3351 - wyświetleń)
- Autor ewelincia95 Dodany 2010-05-24 08:10
Jestem po urazie rdzenia kręgowego i poruszam się o kulach.Chciałabym się zapytać jakie kule łokciowe są bezpieczniejsze uchylne czy sztywne.Sama używam kul uchylnych,ale słyszałam że bezpieczniejsze są kule sztywne.Nie wiem czy to prawda.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-05-24 15:23
Witaj. Łatwiej się chodzi przy sztywnych. Jednak w razie upadku trudno z nich się jest wyswobodzić. Trudno jest dopasować sobie kule do rodzaju bezpieczeństwa na drodze. Ja mam problem nie tylko z kręgosłupem ale i nogami. To już moja druga para kul łokciowych tym razem z uchwytami łokciowymi sztywnymi i utrzymującymi się na ręku po podniesieniu jej do góry. Trudniej przy sztywnych jest otwierać drzwi, przy ruchomych łatwiej. Musisz sama te ewentualności rozpatrzyć :-)
Nadrzędny - Autor Wizard Dodany 2010-07-16 21:11
Bezpieczeństwo na kulach to pojecie baaaardzo względne :-(
Miałem kiedyś kule łokciowe tzw. warszawskie - sztywne, ale i otwarte uchwyty na przedramię - półokrąg otwarty, który nie zaciskał się na przedramieniu.
Niby wyprofilowane rączki, ale niestety nie zapewniały stabilności bo z tej półotwartej obejmy ręka mogła łatwo się wyślizgnąć a wtedy to już czysta kaskaderka.
Dlatego stosuję ruchome, te najbardziej popularne, z tym że warto zwrócić uwagę jak łatwo ręka wsuwa się i wysuwa z obejmy i to nie górą a przodem.
Kiedyś obejma była bardziej otwarta i w razie upadku była szansa na "wypięcie" się reki.
W tych które kupiłem ostatnio niestety "wyjście" jest dość ciasne - fajnie bo nie spadają przy otwieraniu drzwi, ale jak się kula podwinie albo poślizgnie to tylko doświadczenie we wprawnym ratowaniu się z upadku daje szanse, że kula nie wykręci albo nie złamie nam ręki :-(

Tak więc niestety trzeba kule dobrać do siebie indywidualnie i przyjrzeć się jak są wykonane i jak nam "leżą".

/-/
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-07-18 17:28
Miałam zamiar kupić kule ze sztywnym uchwytem ale zrezygnowałam i kupiłam z ruchomym ponieważ łatwiej jest mi chodzic po schodach z ruchomym. sztywna po prostu będzie przeszkadzac gdy trzeba sie złapac poręczy a tą z ruchomym jakoś łatwiej mi przesunąc według potrzeby. kazdy musi dopasowac do siebie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jakie kule są bezpieczniejsze? (3351 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill