www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozliczenie z PFRON - program STUDENT (5523 - wyświetleń)
- Autor zelwa Dodany 2010-05-26 13:52
Witam,
Mam pytanie co można jeszcze zrobić w moim przypadku kiedy dostałem wezwanie do zwrotu kwoty dofinansowania w ramach programu STUDENT z powodu kilkudniowego spóźnienia się z rozliczeniem za ostatni semestr (nieco ponad tydzień). Rozliczenie zostało poprawnie zweryfikowane, a całe niedopatrzenie to owe kilka dni spóźnienia. Jestem bezrobotnym niepełnosprawnym studentem (jeszcze) i tylko dzięki temu dofinansowaniu studiowałem. W tej chwili muszę zgromadzić całą kwotę na semestr (którą rozliczyłem co do grosza) z niewielkim opóźnieniem w przeciwnym wypadku zostaną naliczane karne odsetki co jeszcze pogłębi moje dość tragiczne w tej sytuacji połozenie.
Już liczę się z przerwaniem studiów (po dwóch latach nauki) gdyż nie wyjdę z tego dołka finansowego i jak się to ma do marnotrawienia publicznych pieniędzy w imię czego niby mam zwracać rozliczoną kwotę, a nie patrzy się na to że dotychczasowe dofinansowanie zostanie wyrzucone w błoto (za kilka semestrów). Nie mogę tego pojąć !!! przecież nie zdefraudowałem tej rozliczonej kwoty.
Dodam że nie przedstawiłem zwolnień lekarskich bo po prostu leczę się w domu (jestem hemofilikiem), co opisałem w uzasadnieniu spóźnienia rozliczenia jednakże nie uwzględniono tego widać oczekiwano fikcyjnych załatwianych zwolnień.
Proszę o poradę CZY MOŻNA SIĘ OD TAKIEJ DECYZJI ODWOŁAĆ ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-26 14:15
Z całym szacunkiem, ale:
1) podpisałeś umowę, w której zawarte są pewne warunki, na pewno także terminy składania rozliczeń itd. . Te warunki muszą działać ŁĄCZNIE a nie wybiórczo. Taka jest konkstrukcja. Umowa natomiast ma to do siebie, że każda ze stron może żądać jej przestrzegania (z konsekwencjami włącznie);
2) możesz jedynie prosić na piśmie o uznanie rozliczenia lub rozłożenie spłaty na raty;
3) czy od decyzji możesz się odwołać czy nie decydują zapisy umowy (przeczytaj). Ale pisać można zawsze, nikt Cię za to nie zastrzeli;
3) nie masz racji wyzłaszczając się sloganami typu "marnotrawienie publicznych pieniędzy" itd., ponieważ to Ty tu jesteś stroną, która nie dotrzymała warunków, na które się zgodziła. I to Ty - moim skromnym zdaniem, patrząc bardzo literalnie - zmarnotrawiłeś lub zmarnotrawisz pieniądze publiczne, za które się uczyłeś, skoro ich nie rozliczasz zgodnie z regułami. Aby było sprawiedliwie, WSZYSCY uczestnicy podobnych dotacji muszą być traktowani wg tych samych zasad - nie uważasz? Otrzymałeś to dofinansowanie, bo jesteś ON, a więc zdawałeś sobie sprawę (jak domniemam) z konsekwencji sytuacji, gdy zawalisz sprawę z jakichkolwiek powodów. To zawsze działa w dwie strony.
Pomyśl sam, co by było, gdyby każdy mógł powiedzieć: "nie spełnię warunków umowy, bo źle się czułem". Czy to jest weryfikowalne dla jakiegokolwiek urzędnika? Jak? Dlatego wymagane są np. zwolnienia lekarskie - jakiś papier być musi.
Znając swoją własną sytucję zdrowotną, należało bardziej zadbać o kwestie formalne - dać komuś papiery do zaniesienia itd.

A teraz znacznie więcej możesz zdziałać uprzejmie prosząc o łagodny wymiar kary niż dyskutując nie mając racji.
Póki co, państwo nie ma obowiązku zapewnić ON kształcenia wyższego - tu chcieli Tobie pomóc, ale nie sprostałeś ich wymogom. Chyba niesłusznie masz do PFRON takie pretensje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-26 15:00
trzeba pilnować terminów i będzie ok
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2010-05-31 00:56
Miałem podobną sytuację jeśli chodzi o spóźnienie się z rozliczeniem. Złożyłem je tydzień później listem poleconym dodając do niego PODANIE O PRZYWRÓCENIE TERMINU z uzasadnieniem oczywiscie. Trzy miesiące później dzwoni miła Pani z PFRONu: "Pana podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, zapraszamy na podpisanie protokołu rozliczeniowego" Wątpię, żeby czepiali się o kilka dni, może coś było nie tak w rozliczeniu...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-05-31 10:40
najważniejsze pilnować terminów i problemu ni będzie :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozliczenie z PFRON - program STUDENT (5523 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill