www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam córkę 6 latek obustronny głęboki niedosłuch (3544 - wyświetleń)
- Autor aligator4165 Dodany 2010-05-28 22:38
Witam jestem tutaj nowy czy może mi ktoś podpowiedzieć czy mojej córce należy się dofinansowanie do komputera
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-31 12:26
Jeśli pańska córka ma orzeczenie o niepełnosprawności to możecie się Państwo zwrócić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, z prośbą o dofinansowanie do zakupu komputera. Jeśli będziecie Państwo potrafili uzasadnić wniosek, wówczas możecie otrzymać dofinansowanie.
Nadrzędny - Autor aligator4165 Dodany 2010-06-03 11:35
Czy jest określony jakiś wiek dziecka bo słyszałem że musi być w wieku szkolnym.Dziękuję za informacje pozdrawiam
 
Nadrzędny - Autor slider Dodany 2010-06-03 14:24
Wiek szkolny to jeden z atrybutów do przyznania owego sprzętu, poza tym na korzyść wnioskodawcy świadczyłby fakt o załączeniu wraz z ofertą cenową zakupu specjalnego oprogramowania ułatwiającego korzystanie z komputera (pomocy w nauce)
Drugim sposobem otrzymania komputera jest złożenie wniosku do PFRON, gdy tylko ruszy program np. "Komputer dla Homera" jest on właśnie skierowany do osób niepełnosprawnych, uczących się.
Nadrzędny Autor ania_sb Dodany 2010-06-03 20:22
Złożyłam wniosek syn ma obustronny niedosłuch,zaczął chodzić do gimnazjum.Dostaliśmy odmownie --mamy złożyć wniosek gdy syn pójdzie do szkoły ponadgimnazjalnej.CPR nie ma pieniędzy na komputery,dołożyli dużo do aparatów słuchowych i dodatkowo do mikrofonu.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-06-08 09:16
W zasadach ogólnych przyznawania dofinansowania nie jest określony wiek osób ubiegających się o takie dofinansowanie. Jednak należy pamiętać, że PCPR może dodatkowo sam ustalić dodatkowe zasady ubiegania się o dofinansowanie. Jednym z warunków może być właśnie osiągnięcie przez dziecko wieku szkolnego
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam córkę 6 latek obustronny głęboki niedosłuch (3544 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill