www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dla kogo komputer i oprogramowanie? (3856 - wyświetleń)
- Autor kate63 Dodany 2006-12-14 23:42
Witam!
Mam 43 lata, posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od 1996 roku. (zespół depresyjno-lękowy). Samotnie wychowuję dwójkę dzieci:syn studiuje- 22 lata, córka uczy się się w szkole podstawowej, ma 11 lat.
Czy Państwo moglibyście jasno i prosto wyjaśnić, czy  przysługuje mi dofinansowanie do zakupu komputera? Jeśli tak, to proszę o o konkretne wskazówki. Jeśli nie, proszę o uzasadnienie. Zwróciłam się z podobną prośbą do "źródła" w Krakowie, ale tam zignorowano moje pytanie. Otrzymałam jedynie komunikat, potwierdzający, że moja wiadomość została przeczytana.
Komputer, którego obecnie używam należy do syna i jest w takim stanie, że codziennie dziwię się iż jeszcze działa. Syn dostał go od dziadka ponad 7 lat temu!
Ponieważ nie pracuję (a bardzo bym chciała), rzadko wychodzę z domu i ukończyłam kilka ciekawych kursów-komputer byłby niezwykle przydatny. Zwiększyłby moje szanse na zatrudnienie, wykorzystanie tego, czego nauczyłam się na kursach ( MS Office plus grafika komputerowa). Nie znam zbyt wielu osób niepełnosprawnych, a ci których znam wiedzą tyle, że należy zacząć od pobrania wniosku...
Serdecznie pozdrawiam, mając nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto w sposób jednoznaczny wyjaśni poruszone przeze mnie zagadnienie, łącznie z odpowiednimi regulacjami prawnymi.
Katarzyna z Krakowa.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-12-22 11:46
Proponujemy kontakt z Centum Integracja w Krakowie, gdzie uzyska Pan informacje:
ul. Piłsudskiego 6 (oficyna)
31-109, Kraków
tel.: 12 424 04 30
fax.: 12 431 16 31
e-mail: krakow@integracja.org
Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-01-11 10:20
Witam.
Szanowna Pani. Zapoznałem się z Pani tekstem i trzeba by zacząć od podstawowej sprawy. A mianowicie, jesli posiada Pani niepełnosprawność o stopniu umiarkowanym, ważne jest, czy taka niepełnosprawność w pani przypadku kwalifikuje Panią, aby skorzystać z Programu "HOMER". Najprościej jest, udać się do najbliższej placówki PFRON, najblizszej Pani miejsca zamieszkania i tam otrzyma Pani szczegółowe informacje. Tylko tam, dla tego, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnoisprawnych takową rzecz refunduje w bodakże 98% (co do procentów nie jestem pewien).
Moja uwaga. załatwiajac komputer dla siebie-moim zdaniem, nie powinna udzielać informacji, że ma Pani komputer, gdyż jest stary i dla pani nieprzydatny. Co do toku załatwiania tej sprawy, to rzeczywiście trzeba zacząć od wizyty w PFRONie, zoriętować się, czy kwalifikuje się Pani do programu "HOMER" i jesli tak, to pobrac stosowny wniosek. O reszcie kroków dowie się pani w PFRONie. Lecz proszę pamiętać. Mamy już 2007 rok i są odpowiednie terminy składania papierów do tych programów. Mogą być nowe przepisy i uwarunkowania. Wszystkiego się tam Pani dowie.
Życzę powodzenie.
Zygmunt
Nadrzędny Autor w.ha1 Dodany 2007-01-15 09:40
Witam. Mam niedowład kończyn dolnych po urazie kręgosłupa (Igr.in.), pracuję w domu na komputerze i w związku z tym, że sprzęt jest stary chcę kupić nowy i tu jest problem - PCPR dofinansowuje tylko głuchych a PFRON nie ma programu odpowiadającego mojemu schorzeniu. Czy istnieje inny sposób na uzyskanie dofinansowania do zakupu komputera ? Czytałem, że PCPR w niektórych regionach kraju dofinansowuje takich jak ja, ale u mnie, w Stalowej Woli - nie. Czy to możliwe?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dla kogo komputer i oprogramowanie? (3856 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill