www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dopłaty z PCPR-ów na przystosowanie łazienek (5979 - wyświetleń)
- Autor jat23 Dodany 2010-06-29 15:40
Na wnioskowane 15000 zł. na przystosowanie łazienki, z PCPR-u otrzymałem 2500 zł.. Wdzięczny będę za podanie dofinansowań przyznawanych w innych PCPR-ach.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-06-29 16:29
Ale co Ci po tej wiedzy? W Warszawie niektórzy dostawali i po 20.000 zł. A inni 2.000 zł.
Każdy PCPR ma prawo przyjmować własne kryteria i stosować różne priorytety. Pytanie tylko, czy pozostałe koszty, o które wnioskowałeś, uznano za fanaberię czyli nieuzasadnione czy dali tak niewiele z braku środków?
Nadrzędny - Autor jat23 Dodany 2010-06-30 12:31
Cały projekt uzano za zasdny. Po prostu kwotę, którą otrzmał P.C.P.R., podzielił na wszystkich wnioskodawców i wyszło na łebka 2200-3000 zł.. Jak widzę Wiesz,że ta instytucja rządzi się swoimi prawami, chciałem się tylko zorientować jak jest w innych powiatach. Już wiem, że w Warszawa podchodzi do tych spraw inaczej. Ciekawe tylko dlaczego otrzmują o tyle wższe środki. Jeszcze dodam, że w 2009 r., wogóle nie było dofinansowań na likw. barier.  Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Joanna74 Dodany 2010-07-16 18:26
Witam,
Mam pytanie w jaki sposób otrzymać dofinansowanie do biobidetu, czyli nakładki bidetowej na sedes WC (http://www.biobidet.pl/co_to_jest_biobidet.html)

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osoby niepełnosprawnej, która nie musi się przesiadać na bidet, a z tego co podaje producent, urządzenie zapewnia wysoki standard higieny osobistej. Z racji dość wysokich cen tych urządzeń, zastanawiam się czy ktoś może mi pomóc i wskazać sposób w jaki można uzyskać dofinansowanie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,

Joanna
Nadrzędny Autor jat23 Dodany 2010-07-18 10:03
Witam:
na pewno poprzez P.C.P.R.(fundusze P.F.R.O.N.), jeżeli Masz szczęście i trafisz na ten przyzwoity i posiadasz wkład własny, oczywicie sponsor, fundacje, niestety najczęściel fundusze własne, ale gdybyś je posiadała nie byłoby tego postu.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości. jat23
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dopłaty z PCPR-ów na przystosowanie łazienek (5979 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill