www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Coraz wiekszy syf (5301 - wyświetleń)
- Autor qsturica Dodany 2010-07-07 08:38
Namnożyło  sie tych "integracyjnych posrednikow-doradcow".Rozdmuchiwane programy na ktore idzie masa kasy z UE.Najwiecej zarabiaja na tym osoby pełnosprawne prowadzace "szkolenia"i inne tego rodzaju pierdoły.Generalnie cała para idzie w gwizdek.Dwa lata spedziłem we Włoszech i tam o jakiejs integracji nikt nie słyszał.Wiekszosc osob niepełnosprawnych z ktorymi miałem kontakt normalnie pracowała.BYli tez tacy co pracowac niie chcieli ale tacy sa w kazdym społeczenstwie.W Polsce pracyje całe 18% osob niepełnosprawnych.Żla d____ę sciska.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-07 08:59
Trafna diagnoza.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-07-07 12:25
No właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja zaczyna nabór w ramach II edycji czy programu dla niepełnosprawnych ruchowo - finansuje to Unia i PFRON. Czyli znowy ktoś chyba zarobi niezłą kasę na pensjach. A niepełnosprawni, to przykry dodatek do grubej forsy.

I znowu działe będą mówić że celem programu nie jest znalezienie pracy i tym podobne tylko jakaś aktywizacja tylko czego zer na koncie.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-07-07 13:54
Dołączę do dyskusji.Czy wiecie Państwo,że ON powyżej wieku produkcyjnego,są w  Polsce całkowicie wyłączone z pomocy państwa nawet jak finansuje to U.E. Np.starsza osoba nie skorzysta z żadnego kursu,gdyż wszystkie szkolenia i pakiety pomocy są dla ON w wieku produkcyjnym. Jako przykład, PCPR organizował taki kurs ,ale mnie jako "starucha" nie przyjęto ,nawet nie pozwolono posiedzieć z boku i posłuchać,gdyż były obawy -że UE skontroluje i nie zapłaci za kurs.PARODIA .No ale tak już jest.Jak się staram o turnus rehabilitacyjny czy jakiekolwiek dofinansowanie to mają gotowe pisma  "brak funduszy" i koło się zamyka. Chyba wszystkich to dotyczy.Czy po wyborach będzie"mądrzej" i lepiej....?
Piszę to dlatego, aby zwrócić uwagę na problem jaki poruszony jest na forum.Tak, różne fundacje,portale zaliczam do nich PCPR-y działają tylko na zasadzie samo
utrzymania się kosztem PFRON i zrobienie kasy tylko dla siebie.My ON jesteśmy marginesem tej działalności .Kiedy to się skończy......?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-07-17 21:57
WLASNIE, KIEDY TE WYKORZYSTYWANIE NIEPELNOSPRAWNYCH W CELACH ZARABIANIA KOSZTEM ICH SIE SKONCZY? DOBRE PYTANIE ALE TU OD SZEFOWSTWA SIE NIE DOWIEMY TEGO.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-18 13:10
Fundusze unijne  zdecydowanj części są marnotrawione i nie chodzi tylko o ON. Ale rzeczywiście, wszelkiego typu fundacyjki, stowarzyszonka żyją tylko od grantu do grantu.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-07-18 17:23
I TU, ROGAL160 MASZ RACJE ALE NIE DO KONCA, BO TE MOLOCHY, DUZE STOWARZYSZENIA WLASNIE DOSTAJA NAJWIECEJ A NAJMNIEJ ROBIA, TE CO MAJA "PLECY" W PARLAMENCIE. NIE BEDE WYMIENIAL NAZWY TYCH STOWARZYSZEN, BO WIADOMO O JAKIE STOWARZYSZENIA CHODZI.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-18 18:16
Znam środowisko i dużych i malych, jedna blac
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2010-07-24 16:31
Zgadzam się. Nawet organizacje które w założeniu mają pomagać niepełnosprawnym często ich dyskryminują. W urzędzie pracy gdzie chciałem się kiedyś zarejestrować, w czasie rozmowy telefonicznej pracownik grymasił czy aby na pewno jako ON mogę pracować  - a przecież każdy niepełnosprawny ma prawo zarejestrować się jako poszukujący pracy. Obecnie nie korzystam z pomocy organizacji INTEGRACJA, ale kiedyś próbowałem z jej pomocą znaleźć pracę i nie udało się - nie polecam pokładać dużych nadziei w systemie pomocy uzyskiwania zatrudnienia INTEGRACJI. Natomiast konsultacje z doradcą zawodowym, psychologiem, testy predyspozycji zawodowych - to tak, pomogło mi to dowiedzieć się w jakiej pracy będzie mi dobrze. I w końcu znalazłem pracę. I jest OK. Tyle że nie znalazłem jej za pośrednictwem żadnej organizacji, ale przez ogłoszenie z urzędu pracy. A głównymi kryteriami którymi kierował się pracodawca przy zatrudnieniu mnie było wykształcenie i kompetencje. Polecam więc wszystkim ON rozwijanie się w dziedzinach które lubią, bo nie sztuka znaleźć pracę w której człowiek będzie się męczył i długo w niej nie wytrzyma. Moim zdaniem dla zintegrowanie ON w społeczeństwie teraz najważniejsze jest likwidowanie barier biurokratycznych: tak aby zatrudnianie ON nie wiązało się ze skomplikowanymi wymaganiami dla pracodawców. Dzięki likwidacji barier biurokratycznych, głupich przepisów itp można bez nakładów finansowych zwiększyć zatrudnienie wśród ON. Ale ważne jest też likwidowanie barier mentalnych wśród ON i pełnosprawnych, szczególnie wśród pełnosprawnych którzy nigdy nie mieli kontaktu z ON i po prostu nie ze swojej winy nie wiedzą jak się zachować i są skrępowanie w obecności ON.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-25 13:16
Mądrze prawisz.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2010-07-26 12:10
To i tak nieźle że pracownik PUP tylko "grymasił". Ja np. nie mam renty, więc jako bezrobotna normalnie byłam zarejstrowana i co?
Na staż  mi nie pozwolili, bo niby nie mam prawa (teraz jestem mądrzejsza i już bym się nie dała oszukac, wtedy niestety tak).
Jak zwrócił się do PUP pewnie zakład pracy chronionej prosząc o listę bezrobotnych z grupami, to oni dali sobie poszukujących pracy, a  o bezrobotnych (czyli bez grosza) zapomnieli. Mnie znaleźli w końcu z ogłoszenia, ale dużo później. A praca była i czekała, bo niby nie ma bezrobotnych ON.
Byłam zarejestrowana w PUP około dwóch lat i na czym ich pomoc polegała? Oszukiwanie, że na staż nie mogę, nie przekazywanie propozycji pracy, gdy konkretna firma szuka ON, to już absurd. Firma szuka pracowników przez PUP, ludzie ON szukają pracy zarejestrowani, a PUP nie potrafi tego połączyć?
I żadnego integrowania nie ma, skoro i tak każdy poza ZPCH woli zatrufnić zdrową osobą niż chorą...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Coraz wiekszy syf (5301 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill