www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - wada wzroku (2596 - wyświetleń)
- Autor tompatrz Dodany 2010-07-12 08:52
Witam,

Mam 26 lat, mam dosyć wysoką wadę wzroku jest to -6,5 na jedno oko,na drugie -6,25, do tego cylinder 0,25. Gdy byłem na badaniu wstępnym jako pracownik produkcyjny okulista oznajmił mi że nie mogę dźwigać dużych ciężarów, ponieważ mogę przez to wzrok stracić, wpisał mi to ograniczenie na zaświadczeniu.
Czy w związku z takim stanem rzeczy mogę się ubiegać o uznanie jakiegoś stopnia niepełnosprawności na szczeblu orzekania Powiatowym? Co muszę załączyć do wniosku, musi to być badanie od okulisty na nfz czy mogę iść prywatnie aby było szybciej?
Mam w sumie przepracowane niecałe 5 lat, czy mogę się ubiegać o jakąś rentę socjalną?

Z góry dziękuje za informacje.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-07-12 11:10

>>musi to być badanie od okulisty na nfz czy mogę iść prywatnie aby było szybciej?


mozna isc prywatnie

>>Mam w sumie przepracowane niecałe 5 lat, czy mogę się ubiegać o jakąś rentę socjalną?


do renty socjalnej nie trzeba miec lat pracy ale trzeba spelniac okreslone warunki

Renta socjalna przysługuje osobie, która:

    * jest pełnoletnia oraz
    * jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
          - przed ukończeniem 18. roku życia albo
          - w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
          - w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - wada wzroku (2596 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill