www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (2259 - wyświetleń)
- Autor kamilos Dodany 2010-07-12 11:53
witam,
czy jest sens ubiegać się o orzeczenie i jaki stopień można uzyskać w wyniku trwałego zmniejszenia zakresu ruchu w stawie łokciowym? miałem poważne zwichnięcie i ręka prostuje się w ok 80% i zgina również w podobnym zakresie

pozdrawiam,
Kamil
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-07-12 23:22
UWAGA: Nie jestem ekspertem Integracji

> jaki stopień można uzyskać w wyniku


Standardowa odpowiedź w takim wypadku brzmi: nikt poza orzecznikiem nie odpowie na to pytanie zobowiązująco, bo nie ma żadnych wykazów dolegliwości i powiązanych z nimi stopni. Ale gdybym miała zgadywać, to jeżeli brak 20& zgięcia w jednym stawie łokciowym w ogóle zostanie uznany za niepełnosprawność, to pewnie w stopniu lekkim.

> czy jest sens ubiegać się o orzeczenie


Orzeczenie, jak każdy dokument, pociąga za sobą pewne prawa (ulgi, przywileje) i obowiązki (np. konieczność legitymowania się nim niezależnie od tego, czy komuś z tym wygodnie). Na pytanie "czy jest sens" (jeśli się je w ogóle zadaje) każdy powinien chyba odpowiedzieć sobie sam, po przejrzeniu katalogu prawdopodobnych uprawnień i obowiązków. Trzeba po prostu pojąć decyzję, czy czujesz się na tyle zdrowy, że zobowiązania będą Ci przeszkadzać, czy a tyle niepełnosprawny, że będą Ci pomagać.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-13 09:55
Szanowny Panie
MA Pan prawo wystąpić o ustalenie stopnia niepełnosprawności do Powiatowego Zespołu. Jednak dopiero komisja będzie w stanie udzielić Panu odpowiedzi na pytanie, czy zostanie Pan uznany za osobę niepełnosprawną, a jeśli tak, to w jakim stopniu.
Nadrzędny Autor Janka1 Dodany 2010-07-14 08:05

>czy jest sens ubiegać się o orzeczenie i jaki stopień można uzyskać w wyniku trwałego zmniejszenia zakresu ruchu w stawie łokciowym? miałem poważne zwichnięcie i ręka prostuje się w ok 80% i zgina również w podobnym zakresie>


zapisz się na rehabilitację
żartujesz chyba że z taka małą chorobą chcesz byc ON,wróciłam ze szpitala i widziałam chorych i choroby,
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (2259 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill