www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności-od czego zacząć? (3798 - wyświetleń)
- Autor taki jeden Dodany 2010-07-19 22:46
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Nie chciałbym się nad sobą rozwodzić ale jedynie zapytać od czego zacząć aby uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności? Jestem osobą dorosłą, która w praktyce nigdy się nie leczyła tj. brak wizyt u specjalistów, wypisów ze szpitala itp., ale pomimo tego nie jestem zdrowy. Jeśli już dostanę zdolność i podejmę jakąś pracę to najzwyczajniej w świecie z powodu moich schorzeń sobie nie radzę i odstaję od reszty. Nie jestem zainteresowany żadnymi rentami, chodzi mi tylko o coś co pomoże mi zacząć na siebie pracować w tempie takim na jaki pozwala mi mój stan zdrowia. Chciałbym pójść do lekarza rodzinnego, powiedzieć co mi dolega i otrzymać skierowanie/a?
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-07-20 07:41
Proszę w pierwszej kolejności zobaczyć jak wyglądają dokumenty potrzebne do orzeczenia o niepełnosprawności:
http://scon.waw.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=23&Itemid=32
następnie proponuje porozmawiać z Pana lekarzem pierwszego kontaktu czy faktycznie uważa ze Pana stan zdrowia kwalifikuje Pana do ubiegania się o orzeczenie  o niepełnosprawności.
Przy wydaniu orzeczenia przydatna jest dokumentacja medyczna, komisja zazwyczaj nie ma możliwości ani czasu gruntownie zbadać petenta. Warto też pamiętać, że o niepełnosprawności mówimy gdy choroba/schorzenie ma dłuższy okres trwania. Zwykłe złamanie nogi choć utrudnia funkcjonowanie nie jest podstawa przyznania orzeczenia. Pod tym względem tez przydaje się dokumentacja medyczna – pozwala bowiem ustalić przebieg i zaawansowanie schorzeń.
Natomiast spróbować zawsze Pan może
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności-od czego zacząć? (3798 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill