www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy opinia biegłego? (3782 - wyświetleń)
- Autor klarysa Dodany 2010-07-22 15:59
Witam.
Odwołałam się jakiś czas temu od opinii orzecznika ZUS.   Następnie stanęłam na komisje  złożoną z biegłych sądowych.
moje pytanie dotyczy tego,  kiedy powinnam otrzymać jego opinię? 
Ustawowe 30 dni minęły, a sąd nadal nie ma zwrotu dokumentacji. Nie wiem również, jaka jest decyzja-korzystna czy nie.
Więc jak to jest? co powinnam teraz zrobić?
Byle nie okazało się , że w związku z okresem urlopowym, minie czas  na ew. odwołanie.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-27 08:44
Czy ktoś mi odpowie???
Czy możliwa jest dowolność terminu?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-07-27 09:50
A może tak zapytasz u źródła??????????
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-27 10:41
Dzieki. :-)
Proszę sobie wyobrazić, że pytałam - u źródła. I źródło odpowiedziało mi, że "...jeszcze nie ma opinii, a  na zwrot dokumentacji można czekać
i 3 miesiące- przecież jest sezon urlopowy..."!!!   
Więc sama już nie wiem, dlatego pytam TUTAJ :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-07-27 11:24
No więc już wiesz.
Niestety, TUTAJ ludzie mogą Ci co najwyżej współczuć, doradzać cierpliwość lub snuć opowieści o terminach ustawowych, których się przestrzega jak się przestrzega, bo życie jest życiem a urzędnicy urzędnikami.
Możesz się zawsze poskarżyć oficjalnie na tok postępowania - może nic nie stracisz, a zyskasz przyspieszenie w sprawie. Albo złośliwie jakaś paniusia wrzuci Twoje akta na spód sterty innych podobnych papierów...
Dobre rady tu niewiele zdziałają, bo czekasz na działanie konkretnego elementu systemu, niezależnego od słów TUTAJ wypowiedzianych...
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-07-27 12:46

>>przecież jest sezon urlopowy..."!!!   


ja tez bylam badana przez bieglych w sezonie urlopowym i wywiazali sie z 30-to dniowego terminu na wydanie opinii w sumie u mnie po 3 tyg. juz byla opinia w sadzie
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-07-27 12:04
Może się mylę, ale chyba nie ma ustawowych terminów na sporządzenie opinii biegłego (tak ogólnie). W postanowieniu o powołaniu biegłego wskazuje się wszakże termin w jakim opinia powinna zostać wydana, ale bardzo często termin ten nie jest dotrzymywany.
Podobnie nie ma przepisu nakazującego biegłemu lekarzowi wydanie opinii w ciągu określonego okresu czasu. Pozostaje czekać i ewentualnie wnieść skargę, gdy  czas oczekiwania na opinię biegłego rażąco się wydłuży.
A tak w ogóle, to osoba wnosząca jakąkolwiek sprawę do sądu powinna uzbroić się w cierpliwość.
Klaryso, na wszystko przyjdzie czas.  :-) Powodzenia.
.
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-07-27 19:51
Dzięki,  uczę się zatem ...cierpliwości :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy opinia biegłego? (3782 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill