www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca. Jaka płaca. (2053 - wyświetleń)
- Autor AdrianM Dodany 2010-08-03 12:44
Witam.
Mam być zatrudniony w ZPCH. Posiadam 2 grupę, schorzenie specjalne. Wiem, że w moim wypadku pracodawca może otrzymać spore dofinansowanie do kosztów płacy z PFRON i refundację ze starostwa, a ponadto zwykłą refundację z UP. Na umowie mam tylko najniższą krajową tj. 1317 brutto. I teraz pytanie. Czy mogę się starać u pracodawcy o większą pensję, skoro i tak będzie on miał mnie "za darmo".
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-08-03 13:02
1) nic nie ma w przyrodzie za darmo:)
2) oczywiście, że możesz się starać o pensję wyższą - jest to kwestia wyłącznie dogadanie się z pracodawcą. Przy czym, ze względów barbarzyńsko-kapitalistycznych i na przyzwolenie społeczne, tacy pracodawcy niechętnie dokładają coś z własnej kieszeni. Aczkolwiek ja uważam, że niepełnosprawni nie powinni się godzić na tę nieszczęsną najniższą krajową, bo psują rynek sobie i innym;
3) dla informacji: pracodawca nie może otrzymać refundacji czy dofinansowania do tych samych kosztów z różnych publicznych źródeł - chyba, że do różnicy. Ale to szczegóły.

Negocjuj:)
Nadrzędny Autor AdrianM Dodany 2010-08-03 13:19
No właśnie chodzi mi o tą różnicę.
Jak na mnie to maksymalna refundacja może wynieść:
180% z 1276zł ale nie więcej niż 90% kosztów płacy z PFRONu
60% płacy brutto i składek płaci Starostwo też z PFRONu
300% z 1317 na składki przez 1 rok - to obowiązuje wszystkich pracowników
Ponadto refundacja kosztów utworzenia stanowiska pracy i przystosowania dla potrzeb ON.
I chyba oddzielnie zwrot podwyższonych kosztów płacy ON.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca. Jaka płaca. (2053 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill