www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Renta (6047 - wyświetleń)
- Autor olej50 Dodany 2010-08-09 16:52
WITAM WSZYSTKICH NA TYM FORUM. Zwracam się do was z prośbą o przestanie mi pisma odwołującego się od lekarza  orzecznika ZUS.syn był trzy lata na rencie a teraz po ostatniej komisji uznano go za zdolnego do pracy .Syn jest po wypadku samochodowym miał usuwane krwiaki z mózgu jest po tym nadpobudliwy i dużo się zapomina .od jakiegoś roku narzeka na kręgosłup wydaje mi się ze to są skutki wypadku.proszę o pomoc jak się odwołać i w jakiej kolejności to zrobić .syn ma stopień niepełnosprawności umiarkowany dziękuję proszę o przesłanie mi pisma na mejla  olej 50@gazeta.pl
Nadrzędny - Autor julia05 Dodany 2010-09-01 09:08
W odwołaniu powinno pisać
ODWOŁUJĘ SIĘ OD DECYZJI NR(......) WYDANEJ PRZEZ (.....) W SPRAWIE (....)
UZASADNIENIE ...
(KRÓTKIE STRESZCZENIE TEGO CO PANI MYŚLI I WZIĄŚC JEŚLI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ DODATKOWE ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE O STANIE ZDROWIA SYNA)
NIC WIĘCEJ NIE MUSI PISAC TO WYSTARCZY , POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor julia05 Dodany 2010-09-01 09:12
JA WŁAŚNIE ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O RENTĘ DLA MOJEJ CÓRECZKI (2LATA) MIMO TO ŻE POBIERAM ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY NA SIEBIE I NA NIĄ KAŻDEMUY Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI LEKARZ ORZECZNIK ZUS-U !!! MA PRAWO PRZYZNAC RENTĘ JEŚLI OCZYWIŚCIE STAN ZDROWIA DZIECKA JEST WSKAZANIEM .
NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAC , ŻE SIĘ NIE NALEŻY !!!!!! DZIECIOM TYLKO ZASIŁKI PIELĘGNACYJNE GŁUPIE GADANIE !!!
Nadrzędny - Autor julia05 Dodany 2010-09-01 09:13
TAKIE RENTY TO RENTY SOCJALNE KIEDYŚ WYPŁACANE PRZEZ MOPS TERAZ PRZEZ ZUS !!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-09-01 09:35
Julio,
po pierwsze: nie krzycz wykrzyknikami, bo to wprowadza zbędną nerwowość. Przyda się więcej spokoju - dla Ciebie i dziecka.
Rozumiem rozgoryczenie, ale to niepotrzebne.

Po drugie: udzielasz błędnych informacji a fakt, że nie zgadzasz się z obowiązującym system nie upoważnia do tego. Jeśli masz inną wiedzę - poprzyj ją przepisem (numer artykułu, rozporządzenia itd.) - inaczej to takie gadanie...

Dzieciom renty nie są przyznawane - dopiero po skończeniu 18 r.ż. mogą otrzymać rentę socjalną, aczkolwiek też po spełnieniu pewnych wymogów. Podstawowym jest fakt, że niepełnosprawność zaistniała przed 16 r. ż. i ma się określony stopień niepełnosprawności - o pozostałych warunkach wielokrotnie było pisane na tym forum, poczytajcie.

A w odwołaniu należy podać jak najwięcej informacji na temat stanu pacjenta, jego ograniczeń, dolegliwości, okresów trwania niesprawności, sposobów leczenia, specjalistów medycyny, u których się leczy itd. .
Nadrzędny Autor Janka1 Dodany 2010-09-01 12:57 Zmieniony 2010-09-01 13:03
julia05
w innym wątku napisałaś tak

>Ludzie mają gorzej chore dzieci i to jest wtedy tragedia , a tak jak my to mamy naprawdę kawał szczęścia !! >


po co  robisz tragedię, nie pisz z wykrzyknikami o rencie.
poprzedniczka napisała poczytaj forum, warunki do rent, a ja poproszę poczytaj forum i nie tylko, jakie chorzy mają problemy, i tez żyją tylko z zasiłku pielęgnacyjnego.
Taki kraj, takie demokratyczne prawo.
Nadrzędny - Autor julia05 Dodany 2010-09-02 07:52
Dzwoniłam do ZUS-U I PYTAŁAM O TĄ RENTĘ SOCJALNĄ I NIE WIEM CZY TA PANI MNIE ŹLE ZROZUMIAŁA ALE POWIEDZIAŁA , ŻE MAM PRZYJŚĆ PO WNIOSEK ....
STWIERDZILI NA MIEJSCU , ŻE WNIOSEK MI WYDADZĄ ALE NIE BĘDĄ W STANIE GO PRZYJĄĆ BO WDŁ WŁAŚNIE USTAWY MOJEJ CÓRCE SIĘ NIE NALEŻY .
Ale mam złożyć wniosek o POWOŁANIE KOMISJI LEKARSKIEJ DO PRZYZNANIA GRUPY INWALIDZKIEJ 1 LUB 2 STOPNIA (NIE TYLKO ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI )
W to miejsce dowiedziałam się że przez MOP-S można się starać co 3 miesiące o bezzwrotną zapomogę  , ale o tym napiszę jak już sama będę lepiej wiedziec .
A na razie no cóż wprowadzili mnie w błąd :-((

....
i ja was przepraszam , że wprowadziłam WAS w błąd !
:-((
Nadrzędny - Autor julia05 Dodany 2010-09-02 07:58
    >Ludzie mają gorzej chore dzieci i to jest wtedy tragedia , a tak jak my to mamy naprawdę kawał szczęścia !! >

po co  robisz tragedię, nie pisz z wykrzyknikami o rencie.
Nie rozumiem o co ci chodzi pisząc robisz tragedie ?? ( napisałam , ze nie chciałam nikogo urazić , i tyczyło się to innej wypowiedzi więc tekst wyjęty z kontekstu inaczej brzmi)
Nie jest to moją winą , że ktoś mnie wprowadził w błąd i to urzędniczka ZUS-U :-((
Nadrzędny Autor julia05 Dodany 2010-09-02 08:01
A w odwołaniu należy podać jak najwięcej informacji na temat stanu pacjenta, jego ograniczeń, dolegliwości, okresów trwania niesprawności, sposobów leczenia, specjalistów medycyny, u których się leczy itd. .
WŁAŚNIE O TO MI CHODZIŁO ...
( KRÓTKIE STRESZCZENIE I ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE ...)
Pisałam odwołanie i tak właśnie było sformułowane 
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor elzbietakociuba Dodany 2010-09-02 08:24
Julio...
Nic się nie stało , to tylko świadczy o twojej dobrej woli.
To że urzędnik cię wprowadził w błąd nie jest twoją winą  , zaraz wyjaśniłaś sytuację :-)

Co do ODWOŁANIA to masz w zupełności rację , nie musi tam być wszystko ( bo połowa z tego jest zawarta we wniosku który składano wcześniej a od którego piszesz odwołanie. W ODWOŁANIU  mają być zawarte same najpotrzebniejsze argumenty które mają doprowadzić do tego aby ta decyzja została zaakceptowana , więc nie musicie ileś razy pisać tego samego i od tych samych lekarzy brać kolejne zupełnie nie potrzebne zaświadczenia bo przeciesz to wszystko jest zawarte we wniosku , aby móc czymś ten wniosek poprzeć)

( !!!) wcale nie wprowadzają niepotrzebnego zamieszania i nerwowej atmosfery , każdy pisze jak mu jest wygodniej , a to że dziewczyna się pomyliła ,no cóż ! każdemu się zdarzy może i wy kiedyś zamieścicie błędne info..
Pozdrawiam serdecznie :*
Nadrzędny Autor julia05 Dodany 2010-09-02 08:58
Dziękuje ELU
Zostawmy już to w spokoju .

Składałam wniosek o orzeczenie niepełnosprawności (2lata temu) i w tym wniosku była zawarta cała dokumentacja lekarska ( od zwykłego badania po inne specjalistyczne, wypisy , zaświadczenia od innych specjalistów do których chodziło dziecko )
Więc skoro odwołuję się od tej decyzji z takimi dokumentami  , to w jakim celu mam brać kolejne zaświadczenia od poszczególnych lekarzy SKORO TO JUŻ JEST.
w odwołaniu trzeba napisać  dlaczego się państwo nie zgadzają z powyższą decyzją .
POZDRAWIAM
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Renta (6047 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill