www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Zagraniczne wakacje nie dla niepełnosprawnych (5126 - wyświetleń)
- Autor ello Dodany 2010-08-30 15:13
Witajcie,

chciałabym się podzielić z wami tym artykułem: http://traveladvisor.pl/2010/08/zagraniczne-wakacje-nie-dla-niepelnosprawnych. Jako że takowych, poruszających problematykę osób niepełnosprawnych w turystyce jest mało, tym bardziej czyta się go z pewną nadzieją, że ten problem jest dostrzegany. Co sądzicie o wnioskach płynących z tego artykułu?

pozdrawiam
Ella
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-30 17:52

>Witajcie,


>chciałabym się podzielić z wami tym artykułem: http://traveladvisor.pl/2010/08/zagraniczne-wakacje-nie-dla-niepelnosprawnych. Jako że takowych, poruszających problematykę osób niepełnosprawnych w turystyce jest mało, tym bardziej czyta się go z pewną nadzieją, że ten problem jest dostrzegany. Co sądzicie o wnioskach płynących z tego artykułu?>


>pozdrawiam
>Ella>


Bardzo przepraszam podpis mój ale nie post. Nie podoba mi sie podszywanie pode mnie Ella
Nadrzędny Autor Maria Brylka Dodany 2010-08-30 18:15
Jestem zaskoczona,ze biuro podrozy nie sprostalo marzeniom swojego klienta.Przeciez w Hiszpani jest wiele hoteli przystosowanych dla ON na wozkach inwalidzkich.Przystosowanych czytaj:podjazdy,windy,pokoje-tu lazienka,WC.Nawet w niektorych maja elektryczne lozka z tzw.papugami.Mozna rowniez wypozyczac:wozek inwalidzki,skuterek. A juz nie wspomne o naszych sasiadach Niemcach a tych dalszych Holendrach,gdzie dla przykladu na 10 domkow jest 1 dla osoby ON.                                     
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2010-09-24 14:45
Biuro turystyczne dla niepełnosprawnych ? Po co to ??? To jakiś twór. Wyobraźmy sobie autobus samych wózkowiczów oczekujących na postoju na skorzystanie z WC. Samo 'wypakowanie" i "zapakowanie"wszystkich to godziny postoju.Nie jesteśmy innymi ludźmi tylko potrzebujemy ciut, ciut więcej zrozumienia . Działamy integrująco na wszystkich innych uczestników wojaży- no może nie na wszystkich...ale na większość.Pilot takiej wycieczki -krajowej czy zagranicznej powinien być tylko dobrym organizatorem i tylko 'czuć blusa' . Nic więcej lub aż... Będąc gdzieś tam, korzystaliśmy z autobusu, komunikacji miejskiej (z konduktorem)by sobie pomóc w dostaniu na plażę . W jednym przypadku nie wiedziałem kiedy w'wyszedłem' z autobusu wraz z wózkiem- konduktor zarządził pełną mobiilizację i dyrygował pomagającym mi pasażerom:). W drugim wypadku inny konduktor oraz pasażerowie tylko patrzyli na moje wyczolgiwanie się z autobusu .Wszystko zależy od ludzi .Pozdrawiam :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Zagraniczne wakacje nie dla niepełnosprawnych (5126 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill