www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Grupa wczesnego wspomagania dla dzieci głuchych (1905 - wyświetleń)
- Autor julia05 Dodany 2010-09-02 13:31
Witam , moja córeczka jest osobą głuchą (2lata)  , stwierdzono u niej głęboki niedosłuch H 90, oczywiście jesteśmy pod kontrolą logopedy , psychologa , neurologopedy itd.
Właśnie podczas ostatniej wizyty pani Dr. sur-logopeda zaproponowała nam udział w grupie wczesnego wspomagania w przedszkolu z oddziałem integracyjnym.
Zgodziłam się na to , wnioski wypisaliśmy z panią Dr. i czekamy na decyzje . Lekarz wytłumaczył mi , że takie zajęcia odbywają się do 8 godzin miesięcznie w przedszkolu z innymi dziećmi o podobnym schorzeniu , z kadrą odpowiednio przeszkoloną i podczas tych zajęć córeczka będzie rehabilitowana w kierunku mowy ??
Mam pytanie czy może ktoś korzysta z takich zajęć?? powiedźcie  jak to wygląda w praktyce .
Dziękuję , Pozdrawiam
:*
Nadrzędny Autor dysiek20-85 Dodany 2010-09-06 14:09
Niestety nie znam odpowiedzi na pani pytanie, ale jestem zdziwiony że nie zdecydowała się pani zapytać osób pracujących we wspomnianym "przedszkolu z oddziałem integracyjnym". Myślę że kadra tej placówki chętnie udzieli pani szczegółowych odpowiedzi. Myślę że nie ma sensu pytać o to na forum ponieważ, domyślam się że program rehabilitacyjny różnych placówek nie jest taki sam i zależy od kwalifikacji kadry oraz wyposażenia placówki. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-06 20:54
julio5 jestem zdziwiona, że nie spytałaś o to logopedy, surdologopedy czy jak piszesz psychologa w poradni PZG.

I małe pytanie do ciebie? Czy chociaż raz weszłaś do gabinetu z dzieckiem by przyjrzeć sie ich pracy? Czy Twoje dziecko ma aparat lub implant słuchowy? Czy Ty sama w domu dużo do dziecka mówisz? Nie chodzi mi tu o konkretną rozmowę ale o mówienie co się w danej chwili robi bez wzgledu na to czy dziecko jest przygotowane na słuchanie. Np: teraz bedę prasować, gotować sprzątać itp.....

Terapia zajęciowa w PZG polega na utrwalaniu i lokalizowaniu dźwięków takich jak : mowa , dzwonek do drzwi, telefon - lokalizowanie z kąd dochodzi dźwięk, mowa zwierząt  itp. To opisałam tak w skrócie. Spróbuj porozmawiać w poradni w przedszkolu. To normalne że rodzic pyta. Rodzic ma prawo nie wiedzieć i pytać tyle ile potrzebuje wiedzieć.
Życzę powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Grupa wczesnego wspomagania dla dzieci głuchych (1905 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill