www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Okres pobierania renty-to okres nieskładkowy? (2121 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2010-09-07 22:10
I znów się pogubiłam ...proszę o pomoc...w jakiej sytuacji dolicza się okres pobierania renty do okresu nieskładkowego w wyliczeniu wcześniejszej emerytury? Czy zawsze? Czy trzeba spełnić jakieś warunki?
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-09-08 14:33
kciuki
Po pierwsze, okres pobierania renty nie jest okresem składkowym ani też okresem nieskładkowym, dlatego nie podlega uwzględnieniu przy obliczaniu wysokości emerytury.
Po drugie, okres pobierania renty (uwaga: tylko renta z tytułu niezdolności do pracy przysługującą z FUS) uwzględnia się wyłącznie przy ustalaniu prawa do emerytury dla tych ubezpieczonych, którzy osiągnęli wiek emerytalny, czyli 60 lat kobieta i 65 lat mężczyzna.

W szczególnych przypadkach przy ustalaniu prawa do emerytury okres pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy może być okresem uzupełniającym. Już o to pytałaś w wątku:
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=117538;hl=
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-09-08 15:49
Dziękuję serdecznie Jolik za odpowiedź.....właśnie tego nie potrafiłam odnaleźć i się pogubiłam :-)...pozdrawiam!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Okres pobierania renty-to okres nieskładkowy? (2121 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill