www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PRZEJŚCIE NA RENTĘ PODCZAS ZATRUDNIENIA (2871 - wyświetleń)
- Autor agat32 Dodany 2010-09-16 15:42
AKTUALNIE JESTEM ZATRUDNIONA JAKO NAUCZYCIEL MIANOWANY, ALE W ZWIĄZKU Z WYPADKIEM PRZEBYWAM NA ROCZNYM URLOPIE DLA PORATOWANIA ZDROWIA. PRZYZNANO MI RENTĘ Z TYTUŁU CAŁKOWITEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY, ALE LEKARZ MEDYCYNY PRACY WYDAŁ ZGODĘ NA PRACĘ DLA MNIE.cZY W ZWIĄZKU Z TYM   MOJA UMOWA O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY ULEGNIE ROZWIĄZANIU? CZY PRACODAWCA NA PODSTAWIE DECYZJI ZUS ROZWIĄZUJE STOSUNEK PRACY ZE MNĄ? CZY  PO PROSTU MOGĘ WRÓCIĆ DO PRACY MAJĄC RENTĘ ? PROSZĘ O POMOC GDYŻ NIE WIEM CO MAM ROBIĆ?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-09-17 10:04
Szanowna Pani
Osoby uznane za całkowicie niezdolne do pracy przez ZUS i posiadające rentę mogą pracować, o ile zgodę a to wyrazi lekarz medycyny pracy. Fakt otrzymania takiego statusu podczas zatrudnienia nie może być powodem rozwiązania umowy o pracę. Jeśli ma Pani przyznaną rentę musi Pani pamiętać o tym, że ma Pani ograniczone możliwości dochodowe. Jeśli Pani dochody (oprócz renty) przekroczą kwotę równą 70% przeciętnego wynagrodzenia (w dniu dzisiejszym jest to 2238 zł brutto), wówczas renta zostanie zmniejszona o kwotę przekroczenia. Jeśli dochody (oprócz renty) przekroczą kwotę 130% przeciętnego wynagrodzenia (4157,20 zł brutto) renta zostanie zawieszona na czas osiągania wyższych dochodów.
Nadrzędny Autor agat32 Dodany 2010-09-17 12:19
DZIĘKUJĘ BARDZO ZA INFO
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PRZEJŚCIE NA RENTĘ PODCZAS ZATRUDNIENIA (2871 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill