www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / caritas zaoferował pomoc (9833 - wyświetleń)
- Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-10-06 16:44
tak jak radziliscie,napisałam do caritasu o pomoc  na zakup opału .Dostalam odpowiedz,ale najpierw przyszło zapytanie do naszego księdza o naszej sytuacji.w obecnej chwili caritas wyraził chęc pomocy dla mojej rodziny, i prawdopodobnie będzie to pomoc długofalowa.tak mi powiedzial nasz ksiądz. napisałam tez do spółki węglowej,niestety ale do tej pory niemam żadnej odpowiedzi,pozdrawiam wszystkich którzy podniesli mnie na duchu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-06 18:02
I tak Trzymaj Ela i oby do przodu. Jeszcze są ludzie i instytucje którzy mają chęć pomagać :-))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-07 23:40
Wyraził chęć, ale czy pomoże, to wielki znak zapytania....
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2010-10-08 09:02
Oj, Caritas to temat rzeka, ale miejmy nadzieję, że tym razem stanie na wysokości zadania.ozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2010-10-09 15:28
Witam
Droga Pani, pięknie jak Caritas w Pani przypadku przychylił się, aby udzielić pomocy. Jednakże zalecałbym konsekwentnie monitorować postęp w realizacji obietnic, i to posiadając zobowiązania Caritasu na piśmie. Życie pokazuje, że ustne obietnice zazwyczaj nic nie znaczą. Dziwi Mnie również fakt, iż sprawdzano Pani wiarygodność u Księdza, jak Pani pisze w tekście. Bo skoro pisała Pani do Caritasu, wystarczyło tylko poświadczenie z MOPS. I Moja rada, proszę nie czekać aż ktokolwiek się odezwie w Pani sprawie. Trzeba się dowiadywać i pilnować realizacji. Czas leci a zima tuż, tuż.
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-10-10 09:19
Witam cię Zygmuncie! Caritas tak działa jakiekolwiek potwierdzenia są brane z parafii od proboszczów. Dlaczego? Bo jest to instytucja kościelna nie świecka, więc chyba dlatego, i zgadzam się z tobą że tej Pani będzie ciężko, że trzeba to dopilnować, sama mam przykład na sobie. Nie zawsze udzielają pomocy adekwatnej do potrzeby z jaką ktoś się do nich zwraca.
Nadrzędny - Autor marbled Dodany 2010-10-15 20:22
Ciesze się, że się udało. Pozdrawiam i życzę lepszych czasów
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-28 07:21
powodzenia i szczęścia życzę.
Nadrzędny - Autor Elżbieta pawlak Dodany 2010-11-10 21:12
Mimo objetnic nadal nie mam żadnej pomocy z caritasu.To smutne.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2010-11-10 21:56
To jest taka instytucja, która nikomu z niczego nie musi się rozliczać i tłumaczyć.Resztę sobie dośpiewajcie, nawet jak żywność z UE rozdają, to akurat nie tym najbardziej potrzebującym, chociaż dostają ją za darmo,ja mam bardzo przykre doświadczenia z tą instytucją.Nie chcę generalizować, być może w waszym regionie jest inaczej, a może uznali po wywiadzie w parafii, że zbyt mało się modlisz?
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-11-11 06:22
Wiesz Ela ja też nie mam pomocy ale niech komu kolwiek się uda.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-11-11 14:05
elu idź do nich i się przypomnij
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / caritas zaoferował pomoc (9833 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill