www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zapytanie (1575 - wyświetleń)
- Autor krysia1958 Dodany 2010-10-11 10:46
Witam.Pierwsze pytanie:czy muszę pokazać pracodawcy orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez orzecznika zus? Koleżanki moje,które pracują w zusie twierdzą,że nie mam takiego obowiązku. To jest moja sprawa,że mam rentę.Dwa lata temu stawałam na komisję w spr.przyznania renty.Otrzymałam orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy na dwa lata.W sierpniu 2010 r. stawałam po raz drugi na komisję i otrzymałam :całkowitą niezdolność do pracy.Dyrektor wysłał mnie do lekarza medycyny pracy o stwierdzenie czy jestem zdolna do pracy.Lekarz ten pracuje w szkole gdzie jestem zatrudniona i wynajmuje u nas gabinet prywatnie.Stwierdził,że nie mogę pracować.Ale wiem,że z każdym stopniem niepełnosprawności można pracować.Po długiej dyskusji przyznał się,że dyrektor prosił go aby wydał zaświadczenie o niezdolności do pracy bo ja utrudniam i komplikuję wszystkim przebieg pracy bo muszą do mnie chodzić po dokumenty i usługiwać mi. Aby przeciągnąć sprawę poszłam na chorobowe,Nadmieniam,że mam problem z poruszaniem (niedowład kończyn dolnych).Sam mi wcześniej zaproponował przeniesienie na parter i pomoc w obsłudze a teraz mu to utrudnia i robi wszystko aby mnie zwolnić. Obecnie jestem na chorobowym i mogę chorować 182 dni ale co mam zrobić potem. Pracuję 33 lata i nie chcę sobie zaszkodzić i stracić finansowo.Krystyna
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-10-11 11:12
Droga Krysiu,
otrzymałaś w swojej sprawie odpowiedź 4.10 na tym forum - wydaje mi się, że dostyć konkretną - od Centrum Integracji.
Nie bardzo wiem, czego jeszcze oczekujesz.
Z jednej strony chcesz, aby szkoła uwzględniała Twoje niedogodności wynikające ze stanu zdrowia. Z drugiej - nie chcesz szefowi pokazać dokumentu to potwierdzającego. Nie uważasz, że to sprzeczne?
Człowiek poszedł Ci na rękę, ale - jako dyrektor - ma prawo dobierać sobie sobie, w rozsądnym zakresie, zespól pracowników według własnych potrzeb. Niestety - tym bardziej jeśli lekarz nie wyda stosownej zgody.
No i po trzecie - poszłaś na zwolnienie lekarskiej. Znaczy - jesteś chora czyli niezdolna do pracy. Czyli lekarz medycyny pracy miał rację stwierdzając niezdolność do pracy. Nie sądzisz?

Zdaje się też, że po tych 182 dniach ewentualnego zwolnienia pracodawca i tak może Cię zwolnić - bo właśnie dasz mu najlepszy dowód, że nie jesteś w stanie pracować...

Obawiam się, że łatwiej iść na rentę. I ewentualnie dorabiać, na ile zdrowie pozwoli.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zapytanie (1575 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill