www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "poszukująca pracy" bez pracy! (1739 - wyświetleń)
- Autor aguska Dodany 2010-10-14 12:04
Jestem rencistką, postanowiłam zarejestrować się w Urzędzie Pracy z nadzieją, że pomogą w znalezieniu pracy...ale zarejestrowali mnie jako POSZUKUJĄCA PRACY-bo mam rentę. Od marca jestem zarejestrowana i NIC! Urzędniczki powiedziały otwarcie, że sama mam sobie szukać pracodawcy ...i znalazłam! Zatrudnili by mnie od razu ale Urząd Pracy nie da im dofinansowania ponieważ ja nie jestem bezrobotna tylko POSZUKUJĄCA PRACY? W informatorze, który dostałam z PFRON'u jasno pisze: osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu może także korzystać -na zasadach takich jak bezrobotne -z usług lub instrumentów w ustawie o promocji, w szczególności :-staż, -szkolenie...Czy tak będzie do końca życia? Będzie się promowało wsparcie ON na rynku pracy ale Ci którzy mają rente<socjalną> nie będą zatrudniani bo są POSZUKUJĄCY a NIE BEZROBOTNI???  
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-15 09:20
Szanowna Pani
Zgodnie z Ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej, oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 1997.123.776 z późn. zmianami) pomoc przyznawana jest dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy jako bezrobotne, lub poszukujące pracy:
Art. 26. 1. Pracodawca, który przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudni osoby niepełnosprawne spełniające warunki określone w ust. 2, może otrzymać, na wniosek, ze środków Funduszu zwrot kosztów:
  (...)
2. Zwrot kosztów dotyczy osób niepełnosprawnych:
  1)   bezrobotnych lub poszukujących pracy i niepozostających w zatrudnieniu, skierowanych do pracy przez powiatowy urząd pracy;
  2)   pozostających w zatrudnieniu u pracodawcy występującego o zwrot kosztów, jeżeli niepełnosprawność tych osób powstała w okresie zatrudnienia u tego pracodawcy, z wyjątkiem przypadków, gdy przyczyną powstania niepełnosprawności było zawinione przez pracodawcę lub przez pracownika naruszenie przepisów, w tym przepisów prawa pracy.
(...)

Jeśli Urząd Pracy odmawia udzielenia pomocy, a jako powód podaje, że nie jest Pani zarejestrowana, jako osoba bezrobotna, wówczas pracodawca powinien zwrócić się na piśmie do władz Urzędu Pracy z prośba o wyjaśnienie, powołując się na powyższy przepis, a także na dokument, który nadaje Pani status osoby poszukującej pracy.
z poważaniem
Nadrzędny Autor aguska Dodany 2010-10-15 10:45
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / "poszukująca pracy" bez pracy! (1739 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill