www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do komputera (4284 - wyświetleń)
- Autor Gosia1980 Dodany 2010-10-22 17:45
Witam!Mam rentę socjalną,II grupa.Moja mama pobiera świadczenie pielęgnacyjne.Kiedy zarejestrowałabym się w Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca pracy(aby móc starać się o komputer) moja mama mogłaby nadal pobierać świadczenie pielęgnacyjne?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-22 18:06
Nie jestem z Centrum Intergracji ale mam małe pytanko do ciebie.
Czy ta rejestracja w biurze pracy ma tylko być płaszczykiem do uzyskania dofinansowania do komputera czy faktycznie zależy ci na pracy? Jeśli chodzi tylko o to pierwsze to bardzo smutne i przykre że tak potrafią ON robić....
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-10-22 18:43
Cześć, czy stracicie św pielęgnacyjne tego nie wiem więc nie będę się wymądrzać, jednak nie wyobrażaj sobie że jak już się zarejstrujesz w UP to od razu dadzą ci kompa, niestety ale tak nie będzie, ON musi być zarejstrowana co najmniej pół roku, albo i nawet rok bo sobie wyobraż że takie są przepisy a poza tym w tym roku to nie można składać wniosków bo jak na razie nie ma kasy. To jedno, a drugie że jak to będzie długo trwało czyli twoja "niby" chęć podjęcia pracy to ci ją w końcu znajdą i co w tedy zrobisz? Zastanów się i nie kombinuj, a przy okazji robisz złą opinię ON.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-10-22 20:37
A dlaczego zaraz traktujecie każdego jak potencjalnego oszusta, który rejestruje się w urzędzie pracy tylko po to aby coś zyskać?

Czasami trzeba od czegoś zacząć?

PFRON daje jakieś wsparcie na zakup komputera, ale w tym roku chyba ten program nie ruszył?
Nadrzędny - Autor Gosia1980 Dodany 2010-10-23 16:09
Zależy mi na znalezieniu pracy
Nadrzędny Autor Gosia1980 Dodany 2010-10-23 16:13
Dlaczego uważacie zaraz że kombinuję?Chcę znaleźć pracę a przy okacji skorzystać z dofinansowania na komputer.Czy to takie dziwne?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-23 18:33
Gosia to proste dlaczego tak a nie inaczej skomentowałam Twój post. Spróbuj go sama odczytać a zrozumiesz że sam post mówi za ciebie. Źle go sformuowałaś.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-25 10:13
Szanowna Pani
Aby w pełni odpowiedzieć na Pani pytanie, należy wyjaśnić pewne nieścisłości. Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje:
  1)   matce albo ojcu,
  2)   innym osobom, na których zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. Nr 9, poz. 59, z późn. zm.) ciąży obowiązek alimentacyjny,
  3)   opiekunowi faktycznemu dziecka
- jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, albo osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Tak więc, jeśli ma Pani II grupę, to Pani Mama nie ma możliwości pobierania świadczenia pielęgnacyjnego. Fakt rejestracji w Urzędzie Pracy nie ma wpływu na pobieranie tych świadczeń
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do komputera (4284 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill