www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Śląsk aprawo jazdy (9536 - wyświetleń)
- Autor kozureus Dodany 2010-10-28 09:48
cześć jestem osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności i poruszam się no wózku chciałbym się dowiedzieć gdzie w tym regionie jak najbliżej Żor bo tu mieszkom można zrobić prawo jazdy i czy jest możliwość dowożenia mnie na zajęcia bo nikt u mnie samochodu nie ma zalężałoby mi na szkole z przystosowanym samochodem jestem MPD 4 kończynowym z góry dzięki za pomoc

PS: Ręce mam w miarę sprawne
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-28 17:03
kozureus czy w 100% jesteś pewny by mieć prawo jazdy, jeździć własnym prowadząc go samemu i nie spowodować żadnego wypadku? A co na to lekarz? Dał ci zaświadczenie na zrobienie prawa jazdy? Ja tylko pytam.
Jestem ofiarą wypadku.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-28 17:50
Ella...
Jak kozureus pisze:

>cześć jestem osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności i poruszam się no wózku chciałbym się dowiedzieć gdzie w tym regionie jak najbliżej Żor bo tu mieszkom można zrobić prawo jazdy i czy jest możliwość dowożenia mnie na zajęcia bo nikt u mnie samochodu nie ma zalężałoby mi na szkole z przystosowanym samochodem jestem MPD 4 kończynowym z góry dzięki za pomoc... PS: Ręce mam w miarę sprawne>


To oznacza że ma wszystkie formalności związane z lekarzami pozałatwiane a tylko pyta czy jest taki ośrodek w pobliżu i czy jest możliwość dowożenia go na miejsce...  On nie pyta o procedury...
Nadrzędny Autor kozureus Dodany 2010-10-28 17:58
najpierw chce się wszystkiego dowiedzieć jak to wygląda jestem pewny tego by zrobić prawko u lekarza jeszcze nie byłem rozumiem twoje obawy ale to że jestem niepełnosprawny nie znaczy że będę gorszym kierowcą jestem ogólnie bardzo ostrożny jeżeli coś wiesz to bardzo proszę cię o pomoc chcę tylko wiedziedzieć gdzie mogę się zapisać nie koniecznie już teraz bardzo mi przykro z twojego powody i obiecuje że z mojej winy nikt nie ucierpi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-28 18:58 Zmieniony 2010-10-28 19:02
Norbi zanim odpowiesz poczekaj na odpowiedź kozureus.

kozureus - być ostrożnym nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem na drodze. Tu musisz myśleć i za innych kierowców nie tylko za siebie ręczyć. Nie piszę by cię zniechęcić. Piszę dlatego że tyle ofiar jest że strach pomyśleć...... Nie musze ci tu wklejać stron bo napewno sam oglądasz TV i czystasz informacje w komputerze.
Nadrzędny Autor kozureus Dodany 2010-10-28 19:46
wiem dla tego napsałem że z mojej strony nic nikomu niegrozi mnie samego by kilkukrotnie przejechano także wiem co to znaczy wiem że muszę uważać też na innych ale mimo to chcę zrobić prawo jażdy żeby być bardziej samodzielnym i móc się wyrwać z domowego piekiełka dlatego proszę o pomoc wy jesteście moją jedyną nadzieją na rodzinę nie mogę liczyć dzięki prawku mam nadzieję kogoś ppoznać i pójść na swoje sam tego nie dokonam dlatego proszzę pomóżcie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-29 17:53
Nadal cię nie zniechęcam ale zastanów się. Ja jestem takim przypadkiem samodzielnego młodego kierowcy. I to już do konca swego życia.
Nadrzędny Autor kozureus Dodany 2010-10-29 20:57
zastanawiałem sie długo proszę pomóż jestem zdeterminowany i wiem co się z tym wiąże błagam pomóżcie
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-29 21:10
kozureus - przykro mi ale nie umiem ci pomóc. Byłam sprawna teraz już ..... Wczuj się w drugą osobę i spróbuj sam zadecydować o sobie. To trudna, bardzo trudna decyzja. Nie gniewaj się, ale to próba zwrócenia uwagi co na nas czycha na drogach. Ty możesz być ostrożny, ale nie zaręczysz za innych.
Kierowcy: autokary, busy, osobówki, tiry i moc innych pojazdów, a to wszystko śmiga po drogach często bez wyobraźni. Zbyt często niewinni stają się ofiarami.
Nadrzędny - Autor kasia001 Dodany 2011-09-21 19:12
Witam serdecznie,
ja ze swojej strony polecam Wam zrobienie kursu prawa jazdy w ramach projektu realizowanego przez  Szkołę Auto Skoda w Poznaniu wraz z Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów „Start”.
Kurs jest przeznaczony dla osób ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu(w tym wózkowiczów), posiadających orzeczenie o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Prowadzony jest przez bardzo wykwalifikowanych instruktorów, którzy jako nieliczni w Polsce posiadają certyfikaty Fahrsicherheitszentrum ADAC.  Co więcej, to ludzie bardzo życzliwi, cierpliwi i wyrozumiali.  Bez nich nie zrobiłabym tego pierwszego kroku w pokonaniu mobilności.
Kurs odbywa się w przeciągu dwóch tygodni, w trakcie których uczestnicy zostają zakwalifikowani w pełni pozbawionym jakichkolwiek barier architektonicznych ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Wągrowcu(www.wielspin.pl).
Jazdy odbywają się na samochodach marki Skoda Fabia, w dwóch wersjach ich dostosowania dla osób niepełnosprawnych.
Po pomyślnym ukończeniu kursu przystępujecie do egzaminu w ośrodku WORD w Poznaniu. Kurs jest dofinansowany ze środków PFRON.
Jeżeli jesteście zainteresowani proponuję skontaktować się bezpośrednio z organizatorami(http://www.start.org.pl , http://www.szkola-auto.pl).
Osobiście z kursu jestem bardzo zadowolona i myślę, że Wy również nie będziecie żałować. Wszystkim gorąco polecam!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-21 22:35
Ale nie każdy niepełnosprawny mieszka w Poznaniu lub we Wągrowcu a bariery architektoniczno - komunikacyjne są wszędzie, więc uważam, że byłoby dobrze jakby takich kursów prawa jazdy było więcej w każdy większym mieście ..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Śląsk aprawo jazdy (9536 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill