www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jaka jest idea firmy jak realizujemy idee firmy? (3072 - wyświetleń)
- Autor biniar Dodany 2010-10-29 09:54 Zmieniony 2010-10-29 09:58
Ideą powstania firmy była walka z bezrobociem i brakiem miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Wiem z własnego doświadczenia że osoby niepełnosprawne mają problemy z przyswajaniem wiedzy i poza wiedzą teoretyczną dla zrozumienia treści często potrzebna jest praktyka, dlatego moja firma oprócz szkoleń teoretycznych będzie oferowała także szkolenia praktyczne. Szkolenia prowadzone przez moją firmę mają na celu aktywizowanie osób niepełnosprawnych. Mając nadzieję, że pomoże im to w znalezieniu pracy a także co bardzo istotne podniesienie własnej wartości i chęci do życia. Chcę także pokazać że człowiek mający kłopoty ze zdrowiem może być równie dobrym jak nie lepszym pracownikiem lub pracodawcą.

Moja firma ma zamiar w późniejszym czasie w miarę rozwoju zatrudniać pracowników z grona osób niepełnosprawnych. Także przez nasze szkolenia chcemy ułatwić ludziom start w życiu. Kierując się hasłem „niepełnosprawni dla niepełnosprawnych” rozumiejąc przez to ze niepełnosprawny pracodawca pomaga w zatrudnieniu ludzi niepełnosprawnych. Co za tym idzie zmniejszenie bezrobocia i ogólna aktywizacja niepełnosprawnych. Praca dla osób niepełnosprawnych jest także lekarstwem pomaga w poprawie koncentracji i logicznego myślenie oraz zapamiętywania. Szkolenia praktyczne pomagają wdrożyć w życie wiedzę zdobytą na szkoleniu
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-10-29 11:03
"Moja firma ma zamiar w późniejszym czasie w miarę rozwoju zatrudniać pracowników z grona osób niepełnosprawnych."

A rząd obiecywał niepodnoszenie podatków, większą i bardziej celową pomoc niepełnosprawnym tych z najcięższymi niepełnosprawnościami. Ogólnie miało być lepiej a nawet jeszcze lepiej. A wyszło to co każdy widzi.

Pewnie będą to kolejne kursy i szkolenia z zakresu otwierania dokumentu worda, co to jest e-mail i w ogóle, że jest takie urządzenie które zwie się komputerem. Pewnie na takie dziwadła idzie kasa z dotacji z UE pod hasłem aktywizacja niepełnosprawnych. Jedynym który na tym skorzysta to własciciel firmy oraz szkoleniowiec. A niepełnosprawni będą doskonałą pożywką w ubieganiu się o dotacje. Później taki niepełnosprawny po kursie złoży aplikację i poda super szkolenie - umiem otworzyć plik worda i wiem co to komputer !!!!!!!!!!!!. Pracodawca go się zapyta DO you speak English? a niepełnosprawny odpowie, "że niby co ja DO i ta reszta".

Tak właśnie wygląda ta cała aktywizacja niepełnosprawnych. Z tym, że później w statystykach wyszczególnia się ogromne pieniądze jakie poszły na szkolenia a efekt - z projektu wartego miliony złotych może 2 czy 5 niepełnosprawnych znajdzie pracę, oczywiście maksymalnie za minimalną  płacę krajową.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-29 17:55
Oooooo barnaba ma firmę ?
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-10-29 22:03
Nie ja nie mam firmy - aż taki odważny to nie jestem.
Tylko  biniar napisał, że jego firma w późniejszym czasie będzie zatrudniać niepełnosprawnych. A ja mu odpowiedziałem ,że rząd też obiecywał wiele, tylko jakoś nie widać efektów.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-30 14:36
Ok barnaba. Cytujemy z > ................. >
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jaka jest idea firmy jak realizujemy idee firmy? (3072 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill