www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do CZEGO UPRAWNIA KARTA PARKINGOWA (4100 - wyświetleń)
- Autor Bogdana Dodany 2010-11-02 01:06
WITAM
          Mam córeczkę (15 lat) z MPD ,posiadam kartę parkingową dla niepełnosprawnych parkując na wyznaczonym  miejscu też muszę płacić .Chciałam wykupić tzw.abonament na miesiąc lub na dłużej ,ponieważ oprócz szkoły dowożę dziecko na rehabilitację ,ale niestety dowiedziałam się,że taki abonament -karnet może kupić osoba niepełnsprawna ,która dojezdża do pracy! moja córka nigdy nie będzie pracować ,kto wymyślił coś takiego,czy nie pomyślano o dzieciach ,osobach starszych ,które nie mogą samodzielnie egzystować ?

DO czego ta karta uprawnia,czy tylko skorzystanie z wyznaczonego miejsca? dlaczego nie mogę wykupić tego abonamentu?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-11-03 10:03
Szanowna Pani
Karta parkingowa upoważnia do zajmowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, tzw kopert, oraz do niestosowania się do niektórych znaków drogowych na drogach publicznych. W miejscach, które nie są drogami publicznymi, bądź są strefa płatnego parkowania może obowiązywać odrębny regulamin. Co do wykupienia abonamentu, to należałoby zapytać instytucji, która wydala ten regulamin, na jakiej zasadzie można go nabyć.
z poważaniem
Nadrzędny Autor Bogdana Dodany 2010-11-04 01:24
Witam
         Instytucja  w ,której  pytałam odpowiedziała mi że owszem ale taki abonament (płatny ale tańszy od normalnego) mogę wykupic tylko że one  są dla osób  niepelnosprawnych,które  dojezdżają do pracy . Dziwi mnie tylko to że wzięto pod uwagę tylko osoby które choc w małym stopniu  lecz mogą same jakoś egzystować.Chodzi mi ,o dzieci  które trzeba dowozić na rehabilitację ,do szkoły do lekarza i wszędzie gdzie się zaparkuje trzeba płacic 1 godz.to 2 zł.,a karta służy do okazania czy parkuje w wyznaczonym miejscu.No cóż takie to życie nic ulgowo! 
                                                        Dziękuje za odpowiedż
Nadrzędny - Autor hata Dodany 2010-11-03 11:10
Bogdana, jak rozumiem piszesz o parkowaniu w centrum miasta i abonamencie N+. Niestety pierwszeństwo w uzyskaniu takiego abonamentu maja ON (kod N lub R) prowadzące własne auto, ale są odstępstwa. Kierowcy dowożący mojego syna do szkoły specjalnej mają abonenty N+, a przecież prowadzi kierowca pełnosprawny. 
Spróbuj się odwołać i uzyskać taki abonament. Na poparcie dodaj zaświadczenie ze szkoły i z rehabilitacji.
Z braku miejsc parkingowych w centrum miasta jest reglamentacja, ale nie odpuszczaj. Nam nie przyznano przed blokiem miejsca parkingowego (koperty dla ON), ale po napisaniu odwołania od razu przyznano nam kopertę.
Nadrzędny Autor Bogdana Dodany 2010-11-04 01:40
Witaj!
         Tak parkowanie w mieście to koszmar ,i  denerwuje mnie to że jeśli już znajdziesz to miejsce dla niepełnosprawnych to musisz płacić czasami postój trwa 1h czasem dłużej sam wiesz jakdługo trzeba aby dziecko i wózek  wyjąć z auta .Jednak  będę próbować masz rację.Co do parkowania przed blokiem to przeszłam horror sąsiedzi wezwali Straż Miejską kilka razy choc miałam pozwolenie z inżynierii ruchu  ,więc wystąpiłam do UM i przyznano mi miejsce parkingowe   lecz muszę to miejsce zrobic na swój koszt  kostka brukowa itp.na pozwolenie czekałam rok ,ale mam ten teren .
                                                            Dzięki za odpowiedż  pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do CZEGO UPRAWNIA KARTA PARKINGOWA (4100 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill