www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Zmiana stanowiska pracy (1746 - wyświetleń)
- Autor valmac77 Dodany 2010-11-03 00:30
Witam
Proszę o radę w następującej sprawie.Pracuję w tzw. zakładzie pracy chronionej /niestety tylko z nazwy/.Mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności.Dotychczas pracowałem przy obsłudze automatów.Firma przestrzegała przepisów mówiących o niezatrudnianiu w porze nocnej i godzinach nadliczbowych, ale już nie przestrzega.Kierownik pomimo tego że miał moje orzeczenie o niepełnosprawności wystawił mnie do pracy na nocną zmianę.Zaprotestowałem ale nic to nie dało.Przyszedłem do pracy.Po dwóch dniach pracy nocnej rozchorowałem się i wylądowałem na dwutygodniowym zwolnieniu.Lekarz u którego byłem na wizycie wystawił mi zaświadczenie że nie mogę pracować w nocy ze względu na stan zdrowia oraz stosowne orzeczenie komisji lekarskiej.Po powrocie do pracy zostałem przeniesiony na inne gorzej płatne stanowisko pracy.Inni pracownicy pomimo tego że mają taki sam status jak mój/zakaz pracy w porze nocnej i godzinach nadliczbowych/pozostają na dotychczasowych stanowiskach pracy bez konieczności pracy w porze nocnej.Według mnie
jest to przejaw dyskryminacji i mobbingu . W tej sytuacji należałoby udać się do Inspekcji Pracy lub Sądu Pracy ale to oznaczałoby wejście
na "wojenną ścieżkę" i w efekcie koniec pracy.Zastanawiam się nad rozwiązaniem bardziej "pokojowym",ale w chwili obecnej nic nie przychodzi mi do głowy.Może ktoś z was ma własne doświadczenia na tym polu.Proszę o sugestie rady  i pomysły. Z góry dziękuję za pomoc.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-11-03 10:42
Drogi forumowiczu,
otóż... nie da się ciastka zjeść i nadal go mieć. Nie bardzo wiem, czego jeszcze oczekujesz, bo fakty jakby kojarzysz:)
Nie pojmuję Twoich wątpliwości. Uprzejme poinformowanie PIP jest anonimowe i skoro dotyczy akurat w tej sytuacji większej liczby pracowników, nie będzie łatwo szefowi udowodnić, kto doniósł - a więc nawet tu sprawa jest uproszczona.
Oczywiście, cała zabawa polega na tym, aby przynajmniej większość samych zainteresowanych grzecznie acz stanowczo poinformowała PIP i szefa o nieprawidłowościach, prosząc o natychmiastowe powrócenie do stosowania się do przepisów. Wiadomo, że jeśli wychyli się jakiś jeden nierozważny, jedynym widocznym efektem będzie, naturalnie, puste miejsce po nim przy stanowisku pracy.

No i nie jestem wcale pewna, czy szef mógł Ciebie bezkarnie (oczywiście, mam na myśli brak Twojej zgody) przenieść na gorzej płatne stanowisko w tej sytuacji - też bym to sprawdziła w PIP.

Pamiętaj: najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Zmiana stanowiska pracy (1746 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill