www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztów (5130 - wyświetleń)
- Autor Anka01 Dodany 2010-11-03 17:09
Witam jestem osobą niepełnosprawną od dzieciństwa pobieram rentę socjalną (stopień umiarkowany) dostałam ponowne wezwanie na komisję lekarska oraz wniosek o zwrot kosztów przejazdu na badanie nigdy nie jeżdżę na komisje sama zawsze z mężem czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów również dla niego??
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-11-11 00:44
Tak, jest to możliwe.
W uzasadnionych okolicznościach, na wniosek osoby wezwanej, ZUS może wyrazić zgodę na zwrot kosztów za przejazd dla opiekuna. Zgoda powinna być jednak uzyskana przed wyjazdem osoby wezwanej na komisję lekarską.
Jeśli podróżujesz z opiekunem i chcesz otrzymać zwrot kosztów, to musisz pamiętać, aby wcześniej, jeszcze przed terminem badania, zwrócić się pisemnie z prośbą o zwrot kosztów podróży dla opiekuna. Dopiero po uzyskaniu zgody ZUS, opiekun, już na miejscu, będzie mógł wnioskować o zwrot kosztów podróży (to taki druk jaki Ty otrzymałaś). Zarówno Ty jak i Twój opiekun otrzymacie zwrot kosztów przejazdu na ogólnych zasadach. Pisemko skieruj do właściwego oddziału ZUS, czyli tam, gdzie masz wezwanie. Decyzję wydaje lekarz główny orzecznik ZUS.
I jeszcze uwaga, na zaświadczeniu o stanie zdrowia wydanym przez lekarza prowadzącego leczenie powinno być zaznaczone, iż nie możesz odbyć podróży samodzielnie lecz z opieką (jak widzisz musi to być uzasadnione stanem zdrowia).
.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztów (5130 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill