www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy pisać odwołanie od apelacji ZUS do sądu apelacyjnego? (14919 - wyświetleń)
- Autor akkrawiec Dodany 2010-11-04 10:42
Czy pisać odwołanie od apelacji ZUS do sądu apelacyjnego? Skoro wyrok na moją korzyść 2 biegłych na moją korzyść. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor violete Dodany 2010-11-04 20:31
Chodzi Ci o odpowiedż na apelacje chyba
Nadrzędny - Autor akkrawiec Dodany 2010-11-04 23:08
Apelacja ZUS
Napisał to radca prawny i zaskarża w całości wyrok
1) naruszenie prawa materialnego-art.57 ust 1pkt 1 w zw. z art. 13 ust.1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezp. Społecz. (Dz.U Nr.39 poz. 353 z 2004r ze zm.) poprzez uznanie, że stan zdrowia wnioskodawczyni uzasadnił przyznanie renty z tytułu częściowej niezdolności na stałe.
Wskazując na powyższe wnioskuję:
1)zmianę zaskarżonego wyroku i oddalenie odwołania
2) uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy Sądowi I instancji do ponownego rozpatrzenia.
Uzasadnienie:
Wyrok z dnia..... zmienił decyzję organu rentowego i przyznał wnioskodawczyni prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy od dnia.....na stałe.
W celu ustalenia stanu zdrowia zostali powołani biegli......Sąd podzielił wywody opinii biegłych dotyczące stanu zdrowia ubezpieczonej nie znajdując podstaw do ich zakwestionowania. Wyrok w takim brzmieniu nie odpowiada prawu.
Zdaniem skarżącego opinie biegłych nie uzasadniają i nie dają podstaw do wydania orzeczenia o niezdolności do pracy. Wnioskodawczyni jest osobą stosunkowo młodą i mogącą zdobyć dodatkowe kwalifikacje na wykonywanie w życiu prac odpowiednich do stanu zdrowia i zdobytych kwalifikacji.
Wskazując na powyższe brak jest podstaw dla uznania wnioskodawczyni za osobę częściowo niezdolną do pracy na stałe.
Czy od tej apelacji mogę się odwołać? Dodam, że wygrałam sprawę 2 biegłych sądowych jest po mojej stronie a ZUS musi oddać mi za 1,5 roku pieniądze.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-11-05 09:24
To skoro wygrałas ,to chyba ZUS wniósł apelacje? bo nie bardzo rozumiem:-( ja też wygrałam w sądzie 1ej instancji i ZUS wniósł apelacje trwa to już ponad rok i czekam i czekam co dalej...
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-11-05 09:31
A ja nie bardzo rozumiem, jak to jest teraz z tą częściową niezdolnością na stałe.Obecnie ZUS raczej nie daje renty na stałe, 5 lat to najdłuższy okres.Piszesz, że dwóch biegłych było po Twojej stronie, a ilu biegłych było w trakcie sprawy?Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor akkrawiec Dodany 2010-11-05 09:53
Wyrok brzmiał przyznać na stałe częściową niezdolność do pracy! Przyznać wypłacenie świadczeń za okres 1,5 roku. Wiem, że ZUS daje tylko na 5 lat rentę, ale u mnie nie będzie poprawy stanu zdrowia może się nawet pogorszyć dotyczy to stanu mojego wzroku rozwarstwienia siatkówki wylewy do ciała szklistego itd. Miałam 4 biegłych głównym biegłym był okulista( po mojej stronie) następnie ZUS powołał biegłego z medycyny pracy(biegły po mojej stronie) ortopeda i chirurg  bo mam również problemy z kręgosłupem kręgozmyk itd.(tutaj nie byli przychylni tutaj się zgodzę).
Nadrzędny - Autor akkrawiec Dodany 2010-11-05 09:58
Tak ZUS wniósł apelację. To dlatego pytam czy mogę napisać odwołanie od apelacji bo poinformowano mnie w Sądzie ,że mam 14 dni na odwołanie od apelacji.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-11-05 11:08
To pisz nie masz nic do stracenia..Ja tez pisałam i to się nazywa odpowiedż na apelacje:-)
Nadrzędny - Autor akkrawiec Dodany 2010-11-05 11:15
Dzięki. A miałaś jakiegoś prawnika czy radcę prawnego co ci pisał odpowiedź na apelację?
Nadrzędny Autor violete Dodany 2010-11-05 13:08
Tak radca prawny...lepiej napisać skoro sie nie zgadzasz ,najgorsze te czekanie..Ja najwczesniej moge sie zcegoś spodziwać w grudniu bo czeka sie od pół roku do roku masakraaaaaaaaaaaaa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy pisać odwołanie od apelacji ZUS do sądu apelacyjnego? (14919 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill