www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o Ilość dni przepracowanych w tygodniu (2103 - wyświetleń)
- Autor Andrze22 Dodany 2010-11-05 12:39 Zmieniony 2010-11-05 12:47
Witam
Mam na imię Andrzej
Posiadam stopień niepełnosprawności lekki i jestem zatrudniony w pewnej firmie jako osoba niepełnosprawna. Nie wiem co robić. Pracodawca nagminnie łamie prawa jakie mi przysługują t/z: nie mogę wykorzystać dodatkowych 15 min wolnego czasu w pracy, pracodawca każe mi pracować w godzinach nadliczbowych. Chyba trzeba by było pójść z tym do inspekcji pracy??. Druga rzecz to taka że pracodawca powiadomił mnie że mam pracować od poniedziałku do soboty co chyba też jest niezgodne przepisami?? Z tego co wiem to osoba niepełnosprawna może pracować tylko 8 godz dziennie i nie więcej niż 40 tygodniowo co daje pięć dni roboczych. lecz nie wiem czy do mojego stopnia też te przepisy obowiązują??.

miał bym prośbę aby ktoś mi wyjaśnił tą kwestię.

Kolejna sprawa którą chciałbym poruszyć i która mnie nurtuje.
Pracodawca każe mi robić 6 dni w tygodniu i tu zaczyna się moje pytanie dodatkowe. Czy jeśli 1 listopada (poniedziałek) był wolnym dniem od pracy ustawowo a pracodawca każe mi przyjść w tą sobotę (06-11-2010) więc wychodzi 5 dni pracujących od wtorku do soboty czy łamie on moje prawa czy też nie??
Nadrzędny Autor dominik83 Dodany 2010-11-26 20:10
Witaj Andrzeju.Twój przypadek pewnie jest nieodosobniony.Też kiedyś pracowałem mając lekki stopień i mogę powiedzieć ze miałem to samo i powiem ci musisz walczyć o swoje z pracodawcą. Przepisy mówią  ze pracować powinieneś po 8 godz na dobę i 40 tygodniowy. Nie wiem czy wynagrodzane  dodatkowe godzinymasz inaczej? jeżeli nie to wejdz  sobie na kodeks pracy wydrukuj sobie przepisy daj pracodawcy i poproś o przestrzeganie twoich praw.Pozdrawiam Dominik.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o Ilość dni przepracowanych w tygodniu (2103 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill