www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy należy mi się dofinansowanie? (4622 - wyświetleń)
- Autor Kanno.Yazumi Dodany 2010-11-07 11:59
mam takie pytanie odnośnie zwrotu za kosztorys na
dostosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej,
a więc wydałam 150 zł na kosztorys czy należy mi
się zwrot z podatku?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-07 14:02
nie
po za tym co to za kosztorys za 150 zł
Nadrzędny - Autor Kanno.Yazumi Dodany 2010-11-08 10:31
no to inaczej, dopłacam do remontu łazienki (przystosowanie dla ON)
20% to wychodzi około 4 tysięcy czy za to należy mi się zwrot?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-11-08 11:50
Szanowny Panie
Jeśli remont ten oznaczał dostosowanie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, wówczas faktury za taki remont (wydatki poniesione z własnej kieszeni) można odliczyć od dochodu przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2010 rok.
z poważaniem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-11-08 16:58
A czy napewno????? O ile wiem już remontów odliczać nie można. Pytanie do Centrum .......
Nadrzędny - Autor hata Dodany 2010-11-09 12:21
Odliczenia zapłaconych 20% z tytułu remontu łazienki (80% PFRON) zalicza się do 'Odliczeń wydatków na cele rehabilitacyjne' -  adaptację i wyposażenie
mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.

Wydatki powyższe podlegają odliczeniu od dochodu, jeżeli nie zostały sfinansowane (dofinansowane) w całości ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, albo nie zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie.

W przypadku, gdy wydatki były częściowo sfinansowane (dofinansowane) z tych funduszy (środków), odliczeniu podlega różnica pomiędzy poniesionymi wydatkami a kwotą sfinansowaną (dofinansowaną) z tych funduszy (środków) lub zwróconą w jakiejkolwiek formie. Na przykład - jeżeli wydatek 2'000 zł dofinansowano w kwocie 1'200 zł, wówczas odliczyć można 800 zł.

http://www.pit.pl/ulga-rehabilitacyjna/index.php
Nadrzędny Autor Kanno.Yazumi Dodany 2010-11-10 09:40
bardzo dziękuje za odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy należy mi się dofinansowanie? (4622 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill