www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztow 5 latka (4591 - wyświetleń)
- Autor olo11olo Dodany 2010-11-08 20:28
Witam mam dziecko 5 letnie niesłyszące chodzi do szkoły specjalnej jako 6 latek ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego czy w tym przypadku należy mi się zwrot kosztów dowozu do szkoły.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-11-08 21:30
Nie jestem zbyt pewna ale tu powinna pani znaleźć to o co pyta. Owszem miałam na ten temat przepisy ale oddałam do PZG. Poza tym linkiem jeśli coś znajdę wkleję tu pani ponownie.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3544
Nadrzędny Autor hata Dodany 2010-11-09 12:11
Witaj!
Gmina ma obowiązek dowozu dziecka do szkoły, a zwrot kosztów należy Ci się w przypadku, gdy gmina nie może się wywiązać z obowiązku. Wiem, że w mniejszych miejscowościach/gminach gminy zwracają koszty, gdy nie mają możliwości dowozu dzieci do szkół. W Gdańsku, jak chciałam sama dowozić syna do szkoły (godziny zajęć),  powiedziano mi, że gmina jest w stanie zapewnić transport i zgodnie z przepisami nie mogą mi zwrócić kosztów za dowożenie dziecka do szkoły.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztow 5 latka (4591 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill