www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem w orzecznictwie (3152 - wyświetleń)
- Autor puniek Dodany 2010-11-10 10:20
posiadam stopień umiarkowany niepełnosprawności,moją podstawową chorobą jest epilepsja i operowany guz na mózgu w2002 r.chorobą dodatkową jest skrzywienie kręgosłupa w okolicy krzyżowo lędzwiowej.orzeczenie otrzymuję okresowo i właśnie kończy się czas trwania ostatniego i złożyłem stosowne dokumenty t.j.1e.e.g 2.r.m. głowy 3.r.t.g kręgosłupa 4.druk wypełniony przez specjalistę [neurolog] 5.druk wypełniony przez lekarza rodzinnego 6.jako że jestem rencistą decyzję z.u.s. o jej przyznaniu.takie dokumenty zawsze wystarczały,kartotekę przynosiłem na komisję.teraz nagle przyszło do mnie zawiadomienie o konieczności uzupełnienia DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ O BADANIE Z OKREŚLENIEM ILORAZU INTELIGENCJI Z OSTATNICH 2LAT.[nie rozumiem dlaczego akurat z ostatnich 2 lat].nie wiem czy jest w tym coś dziwnego czy nie,ale okazuje się że narodowy fundusz zabronił robic takie badania do celów orzeczniczych i chcąc coś takiego wykonać trzeba uiścić 120 pln.gdy pani kierowniczka usłyszała ode mnie że nie bardzo mnie stać na takie badanie,bo mam 630 zł renty i 2 dzieci na studiach,usłyszałem że ją to nie wzrusza i nie obchodzi i jeżeli nie dostarczę wyniku badania w ustalonym terminie postępowanie zostaje wstrzymane.więc mam pytanie czy takie badanie jest konieczne i drugie pytanie  czy takich badań nie mogą robić psycholodzy zatrudnieni w orzecznictwie,bo na moje pytanie o psychologa powiatowego zespołu pani kierowniczka niegrzecznym tonem odpowiedziała że oni nie są od tego.więc po co na etacie jest 3 psychologów i biorą na pewno  nie małe pieniądze.na badanie się zapisałem opłatę uiściłem bo bezduszna kierowniczka wstrzymała by postępowanie,ale proszę o jakieś głosy i rady w tej sprawie kto ma rację .
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-11-11 00:58
Czy neurolog ma podpisaną umowę z NFZ?
Czy na pewno chodzi o uzupełnienia dokumentacji medycznejO BADANIE Z OKREŚLENIEM ILORAZU INTELIGENCJI?
Nadrzędny - Autor puniek Dodany 2010-11-11 20:01
ten neurolog zawsze wypełnia mi druki włącznie z drukiem N 9 na rentę i nigdy nie było problemów. na pewno  chodzi o uzupełnienie dokumentacji medycznejO BADANIE Z OKREŚLENIEM ILORAZU INTELIGENCJI ,które zrobiłem wczoraj dla świętego spokoju,ale coraz więcej osób mówi mi że coś jest nie tak ,tylko nie wiem co,ale się dowiem.             
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-11-12 12:47

>teraz nagle przyszło do mnie zawiadomienie o konieczności uzupełnienia DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ O BADANIE Z OKREŚLENIEM ILORAZU INTELIGENCJI Z OSTATNICH 2LAT.[nie rozumiem dlaczego akurat z ostatnich 2 lat]


Czy ostatnie orzeczenie miałeś przyznane na dwa lata?
Przypuszczam, iż żądają od Ciebie badania z ostatnich dwóch lat, bo musisz mieć aktualne wyniki badań (aktualne, czyli "od ostatniej komisji"). Mnie dziwi tylko to, jakiego badania zażądano, no chyba, że wcześniej miałeś takie badanie w swojej dokumentacji i chodzi o uaktualnienie.
A co odpłatności za badanie, zasada jest następująca:
Jeśli lekarz wystawiający zaświadczenie o stanie zdrowia nie ma podpisanej umowy z NFZ, za wszelkie badania uzupełniające płaci zainteresowany.

Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale jeśli to co napisałam Ciebie nie dotyczy, to proponuję, abyś wystąpił z pismem do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności o wyjaśnienie i zwrot kosztów badania.
.
Nadrzędny Autor puniek Dodany 2010-11-13 09:19
nie miałem wcześniej takiego badania i dlatego jest to dla mnie dziwne,dla psychologa w przychodni też,gdyż jak już wcześniej pisałem NFZ zabronil robić tego typu badania na potrzeby orzecznictwa.chyba że pacjentem jest osoba po szkole specjalnej.tym bardziej .ze zespół orzekający ma zatrudnionych 3 psychologów którzy mogliby to zrobić,chociaż nie wiem czy to konieczne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem w orzecznictwie (3152 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill