www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lekarz konsultant a lekarz orzecznik? (28234 - wyświetleń)
- Autor Anka01 Dodany 2010-11-11 12:22 Zmieniony 2010-11-11 12:25
Witam wczoraj byłam na komisji lekarskiej na wezwaniu miałam napisane że komisja będzie przeprowadzona przez lekarza konsultanta.
Moje pytanie brzmi czym się różni lekarz orzecznik od lekarza konsultanta??
Wczoraj orzeczenia niedostałym tylko przyjdzie pocztą jak długo będę czekała na orzeczenie??

A i muszę jeszcze dodać że poprzednie prawo do renty wygrałam w sądzie i widziałam że lekarz który mnie badał właśnie opierał się na opinii sądowej.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-11-11 18:48
ale gdzie sie odbylo to badanie w Zusie czy poza nim ?
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-11-12 09:49
Witam,

badanie odbyło się w ZUS-ie
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-11-12 09:58
na orzeczenie poczekasz kolo 2-3 tyg. ale mozesz isc na drugi tydzien do zusu i spytac czy juz cos wiadomo w Twojej sprawie
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-11-12 11:19
Bardzo9 mnie zdziwiło że nie otrzymałam od razu orzeczenia zawsze otrzymywałam a przy lekarzu konsultancie nie jak myślisz dlaczego??
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-11-12 11:41
U mnie roznie bywalo raz dostawalam orzeczenie zaraz po komisji a nieraz musialam czekac i przychodzilo poczta, nie wiem od czego to zalezy
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-11-12 11:32
Jeśli wcześniej byłaś na komisji lekarskiej w ZUS, to byłaś badana przez lekarza orzecznika. Natomiast badanie przeprowadzone przez lekarza konsultanta było badaniem uzupełniającym. I tak, lekarz orzecznik opierając się na opinii lekarza konsultanta, który jest specjalistą w danej specjalności medycznej, podejmie decyzję o Twojej zdolności lub niezdolności do pracy. Orzeczenie otrzymasz pocztą.
Gdyby porządek badań był odwrotny (czyli najpierw lekarz konsultant, a następnie lekarz orzecznik), to jakbyś stawiła się na komisję lekarską w ZUS-ie, lekarz orzecznik podjąłby decyzję "od razu" i orzeczenie otrzymałabyś od ręki.
Nie wiem jak długo będzie w Twoim przypadku trwał przepływ informacji i jak "zapracowany" jest Twój ZUS, a od tego zależy czas wyczekiwania na orzeczenie.
Nadrzędny - Autor Anka01 Dodany 2010-11-12 12:15
A jak myślicie do którego lekarza lepiej trafić orzecznik czy konsultanta?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-11-12 12:55
idac do lekarza orzecznika mozesz trafic do okulisty, ginekologa, kardiologa czy jakiegos innego niekoniecznie majacego specjalizacje zgodna z Twoja choroba a u konsultanta juz jest inaczej, bo powinien miec konkretna specjalizacje zwiazana z Twoja jednostka chorobowa
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-11-12 18:23
Włączę się w temat.Uprzejmie proszę o wytłumaczenie kwestii. Dlaczego otrzymuję zasiłek pielęgnacyjny a nie dodatek pielęgnacyjny?Mam znaczny stopień niepełnosprawności  i otrzymuję 153,- zł.ZUS płaci parę groszy więcej więc dlaczego?Czy ZUS będzie honorował moją niepełnosprawność ocenioną przez Powiatowy Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności. Co zrobić aby "załapać" się do ZUS i dlaczego różnice w wysokości zasiłku/dodatku........Śmiechu warte.Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się osób znających w/w temat.Pozdrawiam.Pomimo,że mnie "wkurza" ta polityka naszego Państwa i mimo mojego wieku przesyłam wszystkim melodię    http://www.youtube.com/watch?v=nbGJcvsvue8
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-11-12 19:13
A co masz napisane na decyzji z ZUS-u.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-11-13 13:56
Ja nie mam decyzji ZUS.Jas mam stopień niepełnospawności określony przez Powiatowy Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-11-13 14:15
zeby dostac dodatek to musisz isc na komisje do zusu bo mops wyplaca tylko zasilki pielegnacyjne
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2010-11-13 14:47
No i prosta odpowiedź,skoro nie byłeś w ZUSie, to skąd miałyby być te pieniądze?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lekarz konsultant a lekarz orzecznik? (28234 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill