www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / stopien niepelnosprawnosci po 16 roku zycia (7186 - wyświetleń)
- Autor basiulka37 Dodany 2010-11-19 13:29
Zastanawiam sie  dlaczego  wiek dziecka jest wazny do przyznawania  orzeczenia o niepelnosprawnosci ?
Moja corka  od  10 roku zycia choruje na  chorobe  Perthesa i teoretycznie  powinna byc zdrowa a tak nie jest  stan dziecka  pogorszyl sie  i nie ma mozliwosci poprawy , ma trwala  deformacje biodra zanik miesni , krotsza noge , do 16 roku zycia  otrzymywala zasilek pielegnacyjny i miala  umiarkowany st. niepelnosprawnosci  obecnie  lekarze orzecznicy  stwierdzili ze do jej stanu zdrowia  wystarczy st. lekki niepelnosprawnosci problem wyboru zawodu bo ma  brak zdolnosci  jednak orzecznicy  mysla inaczej . Nie  zalezy mi na zasilku pielegnacyjnym  tylko na samej grupie bo to tez mozna uzyskac . Prosze  o informacje  , z gory  dziekuje
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-11-19 20:36

> Prosze  o informacje


Tak na szybo - rozważała Pani odwołanie od decyzji orzeczników?
Nadrzędny Autor basiulka37 Dodany 2010-11-20 17:14
tak odwolalam sie do wojewodzkiego zespolu d/s oorzekania i bez rezultatu zostal mi jeszcze sad pracy ale watpie czy to cos da w ciagu dnia  uzdrowili mi dziecko  paranoja
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-11-23 18:42
Z innego forum

"perthesa ta chorego wystepuje najczejsciej u chlopców i najlepszym lekarstwem na ta chorobe jest wczesen wykrycie i odciazenie nogi za pomoca kuli badz innego sprzetu ortopedycznego. W tym czasie wszytko sie regeneruje i dochodzi do znaczej poprawy zdrowia. Jednak nie leczona bardz przeciazona prowadzi do bardziej skaplikowanego toku. Do zwyrodnienia stawu co przyszłosciowo owocuje wymianem na sztuczny tzw endoproteza. Wiem bo sama choruje na ta chorobe mam 22 lata a zachorowałam jak miałam 9 lat jednak przez 2 lata lekarze leczyli mnie na kregosup dlatego podkreslam ze wykrycie wczeniej daje duze prawdopodobienstwa poprawy.

Nie znam się na tym ale taką chorobę się leczy. Może lepiej na tym się skupić a nie szukaniu orzeczenia.
Nadrzędny - Autor basiulka37 Dodany 2010-11-27 16:41
zgadzam sie ze ta chorobe sie leczy ale we wczesnym stadium , moja corka przeszla juz dwie operacje ktore mialy jej pomoc , zadnych specjalnych  usztywnien aparatow   obecnie ma trwala deformacje biodra i juz lekarz wspominal o endoprotezie nie daje szans na poprawe , wraz z corka  nie mialysmy szczescia  co do wyboru lekarza , w tej chwili rehabilitacja utrzymujemy sprawna ruchowosc  stawu a zmiana lekarza nic juz nie da , szukanie orzeczenia nie  zaniedbuje rechabilitacji a grupa dziecku napewno pomoze
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-11-27 19:32
No dobrze, ale w czym konkretnie córce pomoże "ta" grupa...?
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-11-28 11:41
a choćby w rehabilitacji, moja córka tylko dlatego że ma orzeczenie ma możliwość bezpłatnej rehabilitacji do której dopłacają NFZ i PFRON, gdyby nie ten kawalutek świstka to 50% musiałabym płacić z własnej kieszeni tak samo z potrzebnymi przy jej chorobie środki pomocnicze jeśli nie jesteś osobą niepełnosprawną tzn nie masz grupy to nic ci się nie należy za wszystko płać człowieku sam
Nadrzędny - Autor pepina1@o2.pl Dodany 2010-12-01 12:09
basia bo to tak juz jest mam to samo z córka ,ale musisz odwolywac sie od kazdego odwilania
potem sadzisz sie,bedziesz do konsultantów jezdzila ja juz tak mam 3 lata ,tym sposobem ZUS osczedza zycze wytrwalosci ale uda sie
napisz pimo o adwokata z urzedu
Nadrzędny Autor basiulka37 Dodany 2010-12-11 08:55
dziekuje :-) na razie  wytrwalosci mi nie brakuje i 27 grudnia mamy badania wyznaczone przez sad zobaczymy co  bedzie , a co do  adwokata  to juz chyba za pozno  sprawa jest w toku i nie wiedzialam ze  mozna  miec z urzedu    , pozdrawiam
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 07:30
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / stopien niepelnosprawnosci po 16 roku zycia (7186 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill