www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak zrezygnowac z orzeczenia o niepełnosprawnosci? (6989 - wyświetleń)
- Autor Asd Dodany 2010-11-19 14:14
Mam 25 lat, mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, przyznany na cale zycie. Zostalo mi przyznane w 2002 roku. Moja niepelnosprawnosc jest niewidoczna, pracodawca nie musi dla mnie tworzyc zadnych specjalnych warunkow. Dostawalem rente z ZUSu, ktora zostala zawieszona, bo moj zarobek przekroczyl dopuszczalny prog. Nadal dostaje swiadczenia rodzinne z urzedu miasta 153zl.  Chce zmienic prace, ale jest ciezko przez to orzeczenie.  Z tego co mi wiadomo to prog w moim przypadku wynosi okolo 990zl brutto, ktory tak czy inaczej przekrocze. ZUS nie bedzie mi placil, pracodawcy niechetnie przyjmuja osoby z orzeczeniem, ten papierek jest tylko kula u nogi. Dopiero po 5 latach pracy prog sie zwieksza. Czy mozna zrezygnowac z tego orzeczenia i wszystkich ulg? Jesli nie to czy musze poinformowac przyszlego pracodawce o moim orzeczeniu?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-11-19 15:04
I kumam, i nie kumam...

A kto powiedział, że MUSISZ pobierać jednocześnie jakiekolwiek świadczenia i wynagrodzenie? W momencie przekroczenia progu przestajesz pobierać rentę czy co tam masz i pracujesz.

Skoro orzeczenie masz - widać, sama się o nie starałaś, bo nikt za Ciebie osobiście tego zrobić nie mógł - bezpieczniej je pracodawcy pokazać, oczywiście. I od razu ustalić, że nie musisz korzystać z jakichkolwiek udogodnień i ulg. Szczególnie od nowego roku będzie to łatwiejsze, bo - być może - nie będzie już obowiązywał nawet 7-godzinny dzień pracy dla ON z umiarkowanym. W każdej sprawie można się porozumieć. Ja, póki mi zdrowie pozwala, w pracy staram się nie korzystać z żadnych bonusów - mniej lub bardziej formalnie, na własną odpowiedzialność pracuję ile trzeba, ale też dlatego, że robotę lubię, mam z niej frajdę a szefowie mnie rozumieją i cenią, bo niczego nie nadużywam. Orzeczenie, oczywiście, od razu przedłożyłam i postawiłam wszystko jasno.
Naturalnie, zakładam, że Twoje schorzenie nie ma wpływu na Twoją wydolność w pracy, współpracę itd. . Bo jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko to już inna historia.

Nie wydaje mi się możliwe, że ktoś raptem komisyjnie uzna Ciebie za zdrową - a tak by musiało chyba być, aby zmienić orzeczenie.

A co, jeśli nie znajdziesz pracy? Znowu będziesz chciała orzeczenie...?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-11-22 13:09
Szanowna Pani
Nie ma konieczności okazywania pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności. Pracuje Pani wówczas jak każda osoba zdrowa. JEdnak pociąga to za sobą pewne konsekwencje, o których należy pamiętać. Są to: 8 godzinny dzień pracy, brak dodatkowego urlopu, poniesienie wszelkich konsekwencji wypadku przy pracy wynikającego z niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor Asd Dodany 2011-03-08 08:03
Wkrótce zaczynam nową prace, czy musze lekarzowi medycyny pracy okazac orzeczenie o niepelnosprawnosci? Moja niepelnosprawnosc nie przeszkadza mi w wykonywaniu tej pracy, rowniez w orzeczeniu mam zaznaczone, ze nie ma zadnych przeciwwskaszan dotyczacych zatrudnienia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-03-08 08:18
Podpisałeś się pod postem, w którym była odpowiedź na Twoje pytanie.
Nadrzędny - Autor Asd Dodany 2011-03-08 08:47
Pytam o lekarza medycyny pracy.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-08 09:45
Powyższa zasada odnosi się również do lekarza medycyny pracy.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-03-10 19:24
Ale jak zdarzy wypadek związany z tą chorobą czy niepełnosprawnością o której się nie poinformowało pracodawcę to czekają go problemy. Niech Integracja sprawdzi zanim udzieli takiej "wartościowej" odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-03-10 19:53
Barnaba24 nie przeczytałeś uważnie odpowiedzi Integracji.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-11 11:27
Warto pamiętać, że lekarza medycyny pracy obejmuje tajemnica lekarska. Ma zdecydować czy jesteśmy zdolni do pracy czy nie – a nie informować pracodawcę na co chorujemy. Czyli przedstawienie Informacji o niepełnosprawności lekarzowi nie oznacza automatycznie powiadomienia o tym pracodawcy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak zrezygnowac z orzeczenia o niepełnosprawnosci? (6989 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill