www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rehabilitacja po amputacji nogi (3766 - wyświetleń)
- Autor Inga Dodany 2010-11-24 23:05
Mam pytanie co do rehabilitacji po amputacji nogi. Moj tato mial amputowana noge do uda (galopujaca cukrzyca stopy i miazdzyca) miesiac temu. Probuje znalesc informacje na temat rehabilitacji, czy nalezy mu sie rehabilitacja z funduszu( z tego co wiem to byl w szpitalu tylko 5dni). Narazie jest trudno mowic o protezie bo na tej nodze co mu zostala ma miazdzyce. W tej chwili probuje moja mama (mieszkam daleko od rodzicow) sama cos robic ale moj tato nie jest latwa osoba zwlaszcza ze prowadzil aktywny tryb zycia. Czy jest gdzies powiedziane ile przysluguje mu godzin rehabilitacji po amputacji. Mam rowniez drugie pytanie czy za wizty dome lekarza musimy placic czy z funduszu to jest oplacane, bo mamy problemy z wizytami bo moj tata ma jeszcze inne schorzenia. Bym byla wdzieczna za informacje.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2010-11-24 23:42
Wydaje mi się, że po raz drugi poruszasz ten temat na tym forum. Pierwsza sprawa to udać się do przychodni w rejonie i zgłosić się do pielęgniarki środowiskowej tam napewno udzielą informacji.O ilości zabiegów rehabilitacyjnych decyduje lekarz rehabilitant, daje skierowanie i ewentualnie w razie potrzeby przepisuje następne zabiegi.Przy miażdżycy czarno to widzę, no chyba, że druga noga jest bez zmian miażdżycowych.Lekarz rodzinny bez problemu powinien odbyć wizytę domową, a na jego wniosek może dać zlecenie na transport na zabiegi lub konsultacje.Akurat takich informacji udzielono mi w przychodni, mam podobną sytuację, lecz jestem przed amputacją, ale to tylko kwestia czasu.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rehabilitacja po amputacji nogi (3766 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill