www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z mieszkaniem (3760 - wyświetleń)
- Autor krystyna1958 Dodany 2010-12-14 12:36
Jesteśmy po rozwodzie.Nie mamy podziału majątku.Maż był członkiem spółdzielni mieszkaniowej i za moją zgodą wykupił mieszkanie po symbolicznej cenie 38 zł.Mieliśmy w notariacie zrobic zapis i podział na połowę.Okazało się,że szkoda pieniędzy według niego a ja mieszkam w mieszkaniu i nie powinnam się obawiać.Jestem osobą niepełnosprawną i chciałam zamienić z II pietra na parter gdziekolwiek lub sprzedać.Nie pozwala mąż bo mieszkanie ma służyć kiedyś dzieciom.Ponieważ jestem na rencie i nie stać mnie na podział majątku nie wiem czy grozi mi coś z męża strony.Jeśli opuszczę mieszkanie bo sprzedac nie mogę gdyż nie jest moją własnością czy ma prawo mąż bez mojej wiedzy sprzedać a jeśli tak to czy mam prawo do połowy ze sprzedaży.Sama opłacam wiele lat mieszkanie jednak spółdzielnia nie chce przepisać członkowstwa na moje nazwisko.Mąż również nie chce przepisać i tak wkoło to samo.Żle się z tym  czuję bo mieszkam nie w swoim mieszkaniu i boję się,że ma jakieś złe zamiary.Ja nie chodzę ze względu na niepełnosprawność i nie mam sił na załatwianie spraw urzędowych.Krystytna
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-12-14 13:00
Jeśli jesteś zameldowana nic Ci nie grozi, tzn nie wyrzuci cię, chyba, że zapewni lokal zastępczy.
Nadrzędny - Autor krystyna1958 Dodany 2010-12-14 13:07
Ale czy mam prawo ubiegac się o część sumy ze sprzedaży mieszkania jeśli pójde mieszkać do innego mieszkania.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-12-14 13:08
a mieliscie rozdzielnosc majatkowa?
Nadrzędny Autor krystyna1958 Dodany 2010-12-14 13:09
nie co mogę zrobić aby mnie nie oszukał i nie zabrał pieniędzy ze sprzedaży
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-14 13:28
Cosik mi się tu nie zgadza.

Czy Ty mieszkasz sama czy nadal razem z eks-mężem? Jeśli sama to od jak dawna i od jak dawna sama opłacasza rachunki? Czy płacąc np. czynsz masz dowód na dowodach wpłat, że to Ty a nie mąż je uiściłaś?
Kto jest obecnie właścicielem lokalu - na papierze? Czy dobrze rozumiem, że mąż wykupił je tylko na siebie, za Twoją zgodą, po rozwodzie? Skoro tak, to cienko to widzę. Obecnie jesteś w zasadzie tylko najemcą chyba, a więc właściciel zawsze może Ciebie poprosić o opuszczenie lokalu. Ale to też zależy, jak długo mieszkaliście tam razem itd. .
Obawiam się, że nikt z ludzi na forum nie rozstrzygnie, jakie zamiary może mieć Twój mąż. Zupełnie pozbawić Ciebie dachu nad głową - szczególnie jeżeli za niego płacisz - nie będzie znowu tak łatwo. Ale czemu zgodziłaś się na tak jednostronną umowę...? Sama widzisz, że się narażasz na co najmniej niepewność. Na logikę: właściciel to właściel - teoretycznie, może mieszkanie sprzedać nawet z Tobą w nim zameldowaną. I później będzisz się użerać z obcym nowym zarządcą...

Oczywiście, to czarnowidztwo z mojej strony - dlatego proponuję jednak nawet kasę pożyczyć, dokonać podziału na współwłasność lub sprzedać z podziałem na dwie części i będzie po kłopocie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-12-14 13:35
Nawet jak sprzeda z nią zameldowaną to nowy właściciel też jej nie wyrzuci. Z tego co rozumiem nie ma żadnego tytułu prawnego do lokalu więc nic nie dostanie od męża.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-14 18:07
Piszesz >>>Jesteśmy po rozwodzie.Nie mamy podziału majątku.Maż był członkiem spółdzielni mieszkaniowej i za moją zgodą wykupił mieszkanie po symbolicznej cenie 38 zł..

Skoro nie ma rozdzielności  majątkowej sądowej  to nadal jest wszytko wspólne i nic mąż nie sprzeda bez Pani zgody...
Nawet gdy by mu się udało sprzedać  to kontrakt bardzo łatwo obalić..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z mieszkaniem (3760 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill