www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZUS komisje- to jakaś pomyłka (3979 - wyświetleń)
- Autor lekliwa Dodany 2011-01-10 14:29
Lecze sie u psychiatry juz ponad 20 lat a na komisji odwolawczej badal mnie internista,diabetolog i neurolog i pytam kto im dal prawo do oceniania mojej choroby?
badano mi gardlo, serce, tarczyce, zadano kilka pytan i okazuje sie ze jestem zdolna do pracy ( nie opuszczam mieszkania od 15 lat jedynie z kims do auta i to po uspokajaczach)
moj lekarz ktory mnie leczy jest tez lekarzem bieglym sadowym i mowi, ze renta mi sie nalezy i namawia do zlozenia odwolania w sadzie ale czy to ma sens?
do dzis place zdrowiem za te komisje zusowskie... nie wiem czy dam rade, czy moja psychika to wytrzyma
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-01-10 15:30
Próbuj,niewolno sie poddawać Zus tylko na to czeka:-(a czy może mnie ktos uświadomic ile jest teraz tej renty socjalnej ostatnio jak miałąm było 418 zł..
Nadrzędny - Autor lekliwa Dodany 2011-01-10 16:34
cos ok 500zl
Nadrzędny Autor moerbecke Dodany 2011-01-11 01:50
525.88 złotych "na rękę".
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-01-11 10:31
Chociaż to niepolityczne - z punktu widzenia większości tu obecnych zapewne - i obiektywnie dosyć brutalne, pozwolę sobie zasugerować, że może jednak w takim przypadku (uogólniając, bo niewiele wiem na temat tej konkretnej osoby) lekarze trochę racji mają...?
Z ich punktu widzenia i kryteriów dotyczących możliwości lub niemożliwości podjęcia pracy, Ty pracę wykonywać możesz - i zawsze mogą dodać, że nigdzie nie jest napisane, iż w tym celu musisz koniecznie wychodzić z domu.
Dalej: porównując osoby z dolegliwościami podobnymi do Twoich do tych, którzy rzeczywiście nie mogą ruszyć ręką i nogą i ustawicznie cierpią, są zdani w każdym aspekcie na pomoc osób trzecich itd. - niestety, Ty masz większe szanse na zorganizowanie sobie życia i zrealizowanie jakiegokolwiek pomysłu na czynności zarobkowe.
Inna sprawa, że w naszym kraju nie jest tak łatwo z dolegliwościami natury psychicznej, ale takie izolowanie się dodatkowo na własne życzenie (ba! żądanie wręcz) na pewno nie służy ani Tobie ani środowisku wokół.
Nie chcę dawać złotych rad, bo to wszytko delikatna materia i praca dla psychoterapeuty czy lekarza, ale co Ci da ostatecznie ten status rencisty za kilkaset złotych? Dalej będziesz się utwierdzała w przekonaniu, że tak już ma być do końca życia czy znajdziesz sobie nowego wroga? Zawsze, każdego zachęcam, aby najpierw wyczerpał wszystkie inne, nawet bardzo alternatywne rozwiązania - zanim się uzależni od pseudoświadczeń.

Ale, skoro masz wątpliwości, po co pytasz o odwołanie? Po prostu je napisz i swoje zdanie dokładnie opisz w jego treści: że biegli byli nieodpowiednich specjalności, że i dlaczego nie jesteś w stanie wykonywać żadnej pracy, że masz takie i takie objawy.
Radę dasz tak samo, jak dają wszyscy pozostali chorzy ludzie, skazani na ten system.
Wiary w dobre zmiany życzę.
Nadrzędny - Autor Nina2 Dodany 2011-01-18 13:26
Nie wiesz o czym piszesz!!! To nie jest kwestia chęci wychodzenia z domu, bądź nie, to jest choroba. Nie zrozumiesz dopóki sam nie doświadczysz, jesteś za mało epatyczny.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-01-18 14:02
Epatyczna to ja chyba całkiem nie jestem (cokolwiek to znaczy:)). Jeśli zaś miałaś na myśli empatię - owszem, bywam, nawet często, ale raczej w przypadku:
a) żywej znajomości
b) mając pełne dane umożliwiające posiadanie własnej opinii, zdania, oceny.

Ja chyba nie napisałam nic o "chęci" wychodzenia, o ile pamiętam...? Ja o kwiatach, Ty o kluczu francuskim...
A skąd Ty wiesz, jak jest naprawdę...?
Nadrzędny Autor violete Dodany 2011-01-18 14:27
Nina2 masz całkowita rację ,póki ktoś na to sam nie zachoruje nie życząc nikomu,ti niema szans na zrozumienie ,wiem to taka sama byłam póki i mnie to nie spotkało:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZUS komisje- to jakaś pomyłka (3979 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill