www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie szukać pomocy? (3596 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2007-01-12 09:17
Witam.
Potrzebna mi jest bardzo konkretna informacja, na temat: gdzie mam szukac pomocy w sprawie zfinansowania budowy mini-garazu dla wózka elektrycznego typu skuter? Sprawa wygląda następująco na dzień dzisiejszy:
1/ PCPR pomoże dopiero za trzy lata(w 2006 wykonany był remont w ramach usuwania barier arch, dla osoby niepełnosprawnej;
2/ PFRON nie pomoze, bo nie przewiduje środków na takie cele;
3/ Burmistrz miasta Jasień, nie chce pomóc ( zaczyna sie wycofywać, wyszukując co i rusz jakieś powody na nie);
4/ OPS Jasień miał zfinansować całą dokumentację w tej sprawie, lecz nikt nie chce mi udzielić konkretnej informacji na ten temat;

Sprawy które załatwiłem przez telefon (tylko tak moge co kolwiek załatwiać):
1/ Odnalazłem właściciela ziemi-placu, na którym miał by stanąć mini-garaż;
2/ Złożyłem pismo o bezpłatne udzielenie mi w/w placu;
3/ Otrzymałem odpłatnie w/w plac i w/w spółdzielnia mieszkaniowa udzieliła mi zezwolenie na budowę;
4/ obecnie załatwiam wykonawcę projektu i kosztorysu w sprawie mini-garażu;

Wózek elektryczny typu skuter stoi grzecznościowo u znajomego w garażu juz ponad dwa miesiące;
Od Pani Burmistrz coraz bardziej słysze, że nie wie, czy wogóle mi pomoże i czy nie bedę musiał czekać trzy lata, aby skorzystać z pomocy PCPR;
Z moim zdrowiem jest coraz gożej, więc chciał bym jak najszybciej skorzystać z przywileju wychodzenia z domu;
W urzędzie miasta i gminy Jasień nikt się tym nie przejmuje;
Bardzo proszę, pomóżcie. Co robić? Gdzie szukać pomocy?
pozdrawiam.
Zygmunt
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-01-12 14:15
Witam Panie Zygmuncie,

może spróbuje Pan napisać kilka listów do fundacji z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy'

Fundacja Anny Dymnej na ile może  wspiera osoby potrzebujące pomocy, na stronie fundacji znalazłam listę przyznanych srodków na pomoc indywidualną. Nic nie szkodzi spróbować.

http://www.mimowszystko.org/katdetail.php?katId=133

Może okoliczne firmy, składy budowlane, mogłyby ofiarować Panui materiały budowlane, może po ogłoszeniu (artykuliku o Pana kłopocie) w lokalnej prasie (nawet osiedlowej) zgłosiłby się ktoś - "złota rączka" - kto wspomógłby budowę???

Wiem, że dużo tego może, ale...
walczyć trzeba,

pozdrawiam, marta

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2007-01-23 09:26
Pana problem nie daje mi spokoju.
Może można by było tą sprawa zainteresować jakąś gazetę.
W takiej "babskiej" gazetce zamieszczają artykuły interewencyjne i próbuję pomagać w załatwieniu takich spraw.
Może jeszcze Pan tam spróbuje.:

http://www.bauer.pl/tytuly_rozw.html?id=40

proszę sie nie poddawać,
my walczymy 

/historia mojej córeczki:  http://forum.darzycia.pl/vt7160.htm

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-01-24 10:10
Witam.
Dziękuję za radę napisania do w/wgazety. Zrobiłem to niezwłocznie i teraz wypada mi czekać. Oczywiście nie poddaje się, lecz tak trudno zrozumieć, że nie mogę skorzystać z przydzielonego mi wózka elektrycznego z powodu li tylko bezwstydnej ignorancji Pani Burmistrz Jasienia. To żenujace i flustrujące, jak szybko ludzie decyzyjni pozbywaja się problemu, jakim jest ON. Pisałem także do fundacji Pani Anny Dymnej, lecz również nie otrzymałem odpowiedzi. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam Zygmunt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie szukać pomocy? (3596 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill