www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Witam i mam pytanie ????? (2611 - wyświetleń)
- Autor daniel-2222 Dodany 2011-01-22 03:46
hej mam takie pytanie (33l) jestem niepełnosprawny (NIE WŁADNĄ MAM RĘKE LEWĄ) stopień znaczny  mam rente soc. niecałe 2 lata pracuje 1/2 etatu bo 10 yemu miałem wypadek komunikacyjny; taki problem mam szef nie chce mi wypłacić urlopu poniewarz jeszcze nie brałem i szef sie nie zgadza na urlop)  i chorobowego juz ponad rok zalega z zapłaceniem ..............mam na oku nową prace na cały etat mysle ze mi wstrzymają swiatczenie  z tytuju całkowitej nie zdolnosci do pracy .... PODPOWIEDZCIE MI CO W TAKIM PRZYPADKU ZROBIĆ ?????? mój e-mail : daniel-2222@wp.pl
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-01-22 15:08
Ale... o co dokładnie chodzi...?

Decyzję musisz podjać raczej sam. Jeśli ktoś Ci świadczenie wstrzyma (chociaż chyba takie pojęcia formalnie nie istnieje - raczej zawiesi częściowo lub całkowicie), to nie z tytułu niezdolności do pracy lecz z powodu przekroczenia limitu zarobków.

No i właśnie - w czym problem? Skoro możesz zwyczajnie na siebie zarabiać, o co się martwisz?
Nadrzędny - Autor logoooo Dodany 2011-02-21 11:30
ja bym sie nie zgodził zawiesic sobie rente bo póżniej możesz nieodzyskać powrotem swiadczenie bo pozniej lekarz powie Ci że jesteś zdolny do pracy... sam wiesz co się dzieje w polsce co chwila inne przepisy itd. pozdr
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-21 13:44
logoooo, ale czy nie jest logiczne, że skoro ktoś może pracować to jednak lepiej to utrzymać jak najdłużej z każdego możłiwego powodu?
Naprawdę uważasz rencinę za takie dobrodziejstwo, że warto dla niego się uwsteczniać społecznie, tkwić w bezruchu, nie rozwijać się, ograniczać możliwości wychodzenia z izolacji itd.?
Odnoszę to najbardziej do sytuacji, gdy ktoś naprawdę może pracować - a brak jednej ręki naprawdę tego nie uniemożliwia. Trochę to inaczej wygląda u osób chorych przewlekle, naturalnie. Ale w odniesieniu np. do ON ruchowych oraz wielu innych mniej skomplikowanych niesprawnośći przywiązanie do renciny to masakra.
Nadrzędny Autor chudini0505 Dodany 2011-03-11 08:35
Jeśli szukasz pracy polecam stronę: http://ogniwo.net/ tutaj jest wiele ciekawych ofert pracy :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Witam i mam pytanie ????? (2611 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill