www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy należy się ulga na pkp? (6013 - wyświetleń)
- Autor danielxs Dodany 2011-01-23 19:32
mam pytanie- czy osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mają zniżki na bilety pkp?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-23 21:39
Kiedyś było że tak ale od kilku lat nie jeżdżę pociągami więc na 100% nie wiem. Proponuję zadzwonić na informację PKP ewentualnie przejść się i spytać. Musi być legitymacja z fotką lub orzeczenie o niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-24 10:45
Szanowny Panie.
Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wydanym przez Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Niepełnosprawności nie mają żadnych zniżek w komunikacji PKP. Emeryci i renciści mają prawo do dwóch przejazdów w roku ze zniżką 37%. Taką samą zniżkę mają osoby niewidome, jeśli nie zostały uznane za niezdolne do samodzielnej egzystencji.
Nadrzędny - Autor Bartosz Dodany 2011-08-29 12:55
Witam, a czy jeżeli jestem studentem z umiarkowanym stopniem to mam prawo do zniżki? Jeżeli tak to czy po ukończeniu 26 roku życia coś się zmienia mimo, że nadal studiuje?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-08-29 15:21
Bartoszu,
Wykaz ulg PKP znajdziesz tutaj: http://www.pkp.pl/node/2153 (jako student, powinieneś umieć taki proste rzeczy znaleźć, swoją drogą)

Z tej listy wnioskuję, że zniżkę z poz. 16 (student) masz do 26. roku życia (niezależnie od niepełnosprawności). Po ukończeniu 26 r.ż. jako osoba ze stopniem umiarkowanym masz tylko ew. prawo do ulgi dla rencistów, o której pisał wyżej przedstawiciel CI (37% na 2 przejazdy w roku - nie u wszystkich przewoźników, zdaje się - w TLK raczej tak, ale niż w InterCity już chyba nie). Tu jest pełny wykaz z wyszczególnieniem u jakiego przewoźnika obowiązuje zniżka i jaki dokument jest potrzeby: http://www.pkp.pl/files/wykaz_ulg_ustawowych.pdf

Przed podrożą proponuję tę informację potwierdzić w kasie.
Nadrzędny Autor Bartosz Dodany 2011-08-29 16:43
Te przepisy są dla mnie tak pogmatwane, że wolę zapytać. Rozumiem z tego, że po 26 nie będą mi przysługiwać żadne zniżki. Dziękuje za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-24 20:06
A z ZUS też nie mają zniżek. Pytam tylko bo sama mam znaczny i nie jeżdżę już pociągami. Jednak chciałabym wiedzieć jak się ma to do dawnej grupy I czyli stopień znaczny z ZUS.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-26 09:33
Osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności lub niezdolne do samodzielnej egzystencji mają 49% zniżki w pociągach osobowych i 37% w pociągach pospiesznych. Opiekun osoby niepełnosprawnej z pierwszą grupą inwalidzką ma 95% zniżki podróżując wraz z nią. Podstawą do udzielenia ulgi jest orzeczenie o niepełnosprawności lub legitymacja osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-26 19:43
Dziękuję uprzejmie za te informacje :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy należy się ulga na pkp? (6013 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill