www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (12528 - wyświetleń)
- Autor pikum Dodany 2011-01-25 18:21
Witam!Moja 6 letnia córka od pół roku ma stwierdzoną zaćmę obuoczną i astygmatyzm.Lekarz prowadzący wstrzymuje decyzję o skierowaniu na operacje.Moje pytanie dotyczy wystąpienia o stwierdzenie niepełnosprawności.Czy przy takich chorobach jest szansa przed operacją zaćmy o takie orzeczenie?Nie chce niepotrzebnie tracić czasu,jeżeli nie ma to sensu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-25 19:08
Zaćma jest uleczalna pod warunkiem, że zdejmie się błonkę z oczu. Wiem o tym na 100%. Dlaczego lekarz zwleka? Im dłużej będzie zwlekał tym gorzej dziecko będzie widziało. Astygmatyzm jest leczony szkłami korygującymi.
Nie chcę tu być wyrocznią ale na te choroby raczej grupy z ZUS podkreślam ZUS nie dostaniesz. Warto skupić się na leczeniu.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-01-25 20:28
zacznijmy od tego ze ZUS nie daje zadnych grup tylko ustala niezdolnosc do pracy, tutaj chodzi o dziecko i ustalenie stopnia niepelnosprawnosci
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2011-01-25 20:58

> Nie chcę tu być wyrocznią ale na te choroby raczej grupy z ZUS podkreślam ZUS nie dostaniesz. Warto skupić się na leczeniu.


...warto się skupić na czytaniu wypowiedzi:) Brawo Gocha za dobry wzrok i umysł nieprzepalony fajkami :-) Ciepłej nocki Elu i pozdrówka :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-25 21:02
Dzięki Pawle. Ok Gocha ma rację bo posłużyłam się starym zwrotem ale nic to. Duża ilość osób nadal nie wie, że grup nie ma więc i o pomyłkę nie trudno. :-)

Gocha wiedz że dzieci też mają takie orzeczenia ale nie na takie choroby. A wiem napewno.
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2011-01-25 21:05
Zawsze byłem Ci pomocny. Jakby co to wal jak w dym. Wiesz gdzie mnie szukać :-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-01-25 21:06
Orzeczenia to i owszem moga miec ale nie z ZUSu
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2011-01-25 21:12
Pikum, sorki za zboczenie niepotrzebne z tematu. Składaj wniosek do Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności. Nie sugeruję,że zaliczą Twoje dziecko do niepełnosprawnych ale póki na komisji nie staniesz, to się tego nie dowiesz. Dopóki chcesz zrobić coś dla dziecka zawsze możesz zrobić wszystko i ciut więcej Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-26 19:57
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2435

4. Dzieci do 16 roku życia zaliczane są do osób niepełnosprawnych (bez określania stopnia niepełnosprawności), jeśli mają naruszoną sprawność fizyczną lub psychiczną, której przewidywany czas trwania będzie dłuższy niż 12 miesięcy, z powodu wady wrodzonej, długotrwałej choroby lub uszkodzenia organizmu oraz gdy istnieje konieczność zapewnienia im całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku. Mogą się ubiegać o wydanie dokumentu: Orzeczenie o niepełnosprawności.

To tyle ode mnie resztę można znaleźć nie tylko na tej stronie.

Paweł ok ale nie w dym :-)
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2011-01-26 20:00
o tym to ja pisalam juz wczoraj
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-26 20:11

>Mogą się ubiegać o wydanie dokumentu: Orzeczenie o niepełnosprawności.> z ZUS


Gocha o tym też?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2011-01-26 20:14 Zmieniony 2011-01-26 20:20
ZUS nie wydaje orzeczen o stopniu niepeln.
ten caly art. z linku jest o powiatowych zespolach ds orzekania o niep. a nie o ZUS
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-26 21:57
Gocha zapędziłaś mnie w kozi róg. Ok nie to skopiowałam. Miłej nocki :-)
Nadrzędny - Autor pikum Dodany 2011-02-03 19:05
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Moja córka ma zaćmę która w/g wielu lekarzy z którymi się konsultowałam,nie jest jeszcze operacyjna.Niestety wraz z zaćmą wrodzoną idzie w parze bardzo duży astygmatyzm i efektem tego jest duże niedowidzenie na oko prawe.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2011-02-03 19:18
SPROBUJ DOSTAC SIE LUB CHOCIAZ SKONSULTOWAC Z KLINIKA W KATOWICACH,CZASEM LEPIEJ ISC DO JESZCZE JEDNEGO LEKARZA I MIEC PEWNOSC ZE SIE CZEGOS NIE PRZEOCZYŁO.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-03 20:01
PIKUM I CHOC SIĘ NIE ZNAM NA TEJ CHOROBIE POCZYTAJ SOBIE TEN ARTYKUŁ O LECZENIU WRODZONEJ ZAĆMY U DZIECI. http://www.gornicki.pl/zama_wrodzona_i_krtkowzroczno_u_dzieci

Przepraszam za wielkie litery ale nie zauważyłam że ma wciśnięty caps lock
Nadrzędny - Autor pikum Dodany 2011-02-04 22:25
Przeczytałam już wszystkie artykuły dostępne o zaćmie i wiem co w nich piszą.2 lutego byłam na konsultacji w Katowicach i klapa.Miałam nadzieje,że ją zakwalifikują,ale niestety pomimo ogólnej opinii że zaćmę TRZEBA bezwzględnie operować w każdym stadium,przemiła Pani doktor stwierdziła,że jest to zaćma jeszcze nie operacyjna.Duży astygmatyzm towarzyszący tej chorobie mam korygować okularami,czekać i obserwować.Zrobiłam wszystko.Jeśli nie zakwalifikują mnie w specjalistycznej placówce takiej jak Klinika w Katowicach ,to sama mogę sobie tylko pokiwać palcem w butach.
Nadrzędny - Autor andzia1788 Dodany 2011-02-04 23:57
Dzień Dobry!
Mam 22 lata, w wieku 19 lat pojawiły się u mnie problemy z wątrobą (podwyższone transaminazy), po wizycie w Wawie w Instytucie psychiatrii i neutologii stwierdzono u mnie genetyczną chorobe Wilsona. Needawno dowiedziałam się od ortopedy, że mam za krótką prawą nogę przez co mam codzienne bóle pleców. Czy z chorobą Wilsona i bólem kręgosłupa moge dostać orzeczenie o niepełnosprawności?
Z góry dziekuję za odpowiedź.
Ania
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-07 10:20
Szanowna Pani
jeśli pani schorzenia utrudniają pani codzienne funkcjonowanie, może pani złożyć wniosek do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o ustalenie stopnia niepełnosprawności. Wniosek ten należy wypełnić wraz z lekarzem, który panią bardzo dobrze zna. Komisja lekarska po przeanalizowaniu dokumentacji lekarskiej i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego zadecyduje o tym czy przyznać Pani stopień niepełnosprawności, a jeśli tak, to jaki.
z poważaniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (12528 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill