www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie - stopień umiarkowany, a ulgi? (6570 - wyświetleń)
- Autor mg25 Dodany 2011-01-26 15:20
Witam serdecznie,

chciałabym się dowiedzieć, czy osobom niepełnosprawnym z umiarkowanym stopniem przysługują ulgi na komunikację miejską. Jestem z Gdyni i wg opisu na stronie www.zkmgdynia.pl - ulga przysługuje tylko osobom z niepełnosprawnością wzrokową oznaczoną 07 O, a ja mam 05 R, choć moim schorzeniem jest głównie chore serce.. Zadaje to pytanie, gdyż odbierając orzeczenie otrzymałam informację od pracownika socjalnego MOPSa, że do 30 roku życia przysługuje mi ulga na autobusy. Proszę o informację, jak jest naprawdę.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
M.G.

PS. Jeśli mogą Państwo polecić jaką wiarygodną stronę internetową mówiącą o przywilejach takich osób to będę wdzięczna.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2011-01-26 23:48
Czy chodzi o komunikację miejską w Gdyni?
Młodzież niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym i lekkim w wieku 16-30 lat może korzystać z ulgowych przejazdów jeśli posiada legitymację osoby niepełnosprawnej.  Uprawnienie do ulgowych przejazdów przysługuje na liniach zwykłych, pospiesznych i nocnych oraz specjalnych.

http://www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0204 --> patrz punkt 25.
.
Nadrzędny - Autor mg25 Dodany 2011-01-28 15:38
Witam,

dziękuję za odpowiedź i tak, chodzi o ZKM w Gdyni. I zgodnie z informacją zawartą na ich stronie: "7. Niewidomi, niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym lub lekkim oraz towarzyszący takiej osobie przewodnik (osoba, która ukończyła 13 lat albo pies przewodnik) - na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej z wpisem o niepełnosprawności z powodu wady wzroku (ozn. symbolem "04-O") i dok. tożsamości potwierdzającego wiek przewodnika lub status psa przewodnika (wydanego przez Urząd Miasta)" - czyli dotyczy to tylko osób, które mają "niepełnosprawność wzrokową"? Ja niestety mam niepełnosprawność oznaczoną symbolem "R" czyli ruchową i prawdopodobnie zgodnie z punktem powyżej - nie przysługuje mi ulga? Jeszcze raz proszę o odpowiedź w tym temacie.

Pozdrawiam,
MG
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2011-01-31 08:09
Dlaczego tak kurczowo "trzymasz się" p-ktu 7? Przecież ten zapis ewidentnie Ciebie nie dotyczy.
Napisałam wyraźnie, iż Twoje uprawnienia określa p-kt 25:
25. Młodzież niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym i lekkim w wieku 16-30 lat - na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej.
Jesteś w tej grupie osób i  przysługują Ci ulgowe przejazdy na liniach zwykłych, pospiesznych i nocnych oraz specjalnych.
.
Nadrzędny Autor ania_sb Dodany 2011-01-31 13:44
mg25 napisze Ci tyle syn ma umiarkowany chodzi do szkoły specjalnej : ma ulgowy przejazd  w mieście mzk: 78% przejazd PKP i PKS --lecz na przejazd z i do szkoły, na rehabilitacje, do lekarzy specjalistów.Przejazdy muszą być potwierdzone zaświadczeniem danego śpecjalisty,rehabilitanta.Jadąc z synem w góry musiałam kupić bilet 37% na legitymacje szkolną[szkoły specjalnej] Musisz pytać wszędzie najpierw zanim kupisz bilet.Ciągle w tym jest jakieś zamieszanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie - stopień umiarkowany, a ulgi? (6570 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill