www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prezent dla osób niepelnosprawnych (16660 - wyświetleń)
- Autor WEKTOR Dodany 2007-01-14 09:53
Witam serdecznie!
Dziękuję za doslownie setki meli w sprawie konsultacji naszego pomysłu. Pozwoliło to na sprecyzowanie Państwa oczekiwań. Zatem informuję,jak na obecnym etapie wygląda projekt,, Obiekt Przyjazny Osobom Niepelnosprawnym". Będzie to ogólnopolski system, powszechnego dostępu do wszystkich obiektów(sklepów, punktów usługowych ect). Każda osoba niepełnosprawna zostanie BEZPŁATNIE wyposażona w pilota ( my go nazywamy NIEZBĘDNIK) . Tym pilotem daje sygnał do każdego punktu na froncie którego lub szybie jest tabliczka,,Obiekt Przyjazny Oosbom Niepełnosprawnym". To obliguje personel tych punktów gdzie z przyczyn technicznych nie ma mozłiwości budowy podjadu do wyjścia i pomocy ON. Jęsli sa podjazdy to personel pomaga w np. otwarciu drzw. W praktyce podczas konsultacji nie spotkalem się z odmową. Ale to niw wszystko. Pracujemyteż nad podjazdem aktywnym, który po takim sygnale wysuwa się i umożliwa wjazd.
Dalaczego  nazywamy to,,niezbędnik". Dlatego, że ten sam pilot - gasi światło w pomieszczeniu, uchyla okno, włacza ogrzewanie, zapala gaz na palnikach kuchennych, uruchamia spłuczkę w łazience i otwiera wodę. zamyka mieszkanie lub auto. Ma też funkcje rezerwowow. Np rozpoznanie światłla przez osoby niedowidzące.  Niezwykle prosta jest konstrukcja, odporna na upadek, zalanie płynami ect. Zastosowane zostaną aż 3 niezalezne kanały by wykluczyć awarię.  Teraz pracujemy na mechanizmami wykonawczymi . Co najwązniejsze niezbędnik został zaprojektowany tak, by wykluczyć np. wpływ na rozrusznik serca ect. Zatem  myśłe, ze plan zyska Państwa przychylnośc. Jesli Państwo idzicie jeszcze jakieś potrzeby w funkcjonowaniu ..niezbędnika" piszcie jak najszybciej.
                              Edmund- konstruktor prowadzący.
Piszcie o innych potrzebach wartych opracowań a niezbędnych dla Państwa prawidłowego funkcjonowania.
Nadrzędny - Autor WEKTOR Dodany 2007-01-14 14:26
Przepraszam! Zapomnialem dodac,że  bardzo interesują nas informacje o Państwa zainteresowaniu rozwiązaniem!
Jest to niezbędne do podjęcia samodzielnie programu! W praktyce ,,od zaraz" przystępujemy do aktywizowania
na terenie kraju jako autorskiego  programu ,,WEKTOR". Naszym załozeniem jest - w okresie max roku wyposażenie punków w odbiorniki sygnalizacji, w okresie do 3 miesięcy wyposażenie osob niepełnosprawnych w BEZPŁATNEGO pilota oraz w okresie do 3 lat wyposazenie większości obiektów w podjazdy. Nie ejst to łątwe, tym bardzije,że próby wsparcia np z PFRON spełzły na niczym. Spotkalem sie nawet z przypadkiem wręcz ,,wywalenia" za drzwi i ogromnego zdizwienia jak to ktoś śmie chodzić z takimi pomyslami(doryczy to pełnomocnika jednego z prezydentow miasta). Daltego damy rae sami. Nokt z wlaścicieli sklepów nie odmówil np jako koszt dodatkowy partycypacji w kosztach np 2 pilotów-:-) Jako informację dodatkową wypada mi dodac, ze pełnych obliczeń mojego projektu, zapewnienia jego doskonałości podjął się bezpłatnie dr inż S.Pawlak z Uniwerystetu Zielonogórskiego! Oby więcej takich osób na naszej drodze. Ed
Piszcie  edtom50@op.pl
Nadrzędny - Autor WEKTOR Dodany 2007-01-14 20:34
Jedno tylko co mnie martwi, czy nie pakuję się w problemy i koszty?  Propozycja jest moim zdaniem ciekawa, w praktyce bezplatna, natomiast zainteresowanie  według głosów na forum więcej niż mierne. Bardzo studzi to zapal  osoby z inicjatywą - ale cóż- ,,nic to" jak mawial Wołodyjowski.Poczekamy  i zobaczymy. Edmund
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-01-22 20:28
Witam Panie Edmundzie.
Bardzo uważnie śledzę Pańskie informacje w temacie ułatwienia ON życia w naszym kraju. Jestem-mam nadzieję na liście u Pana na posiadacza takiego pilota o jakim Pan wspomina. Lecz jak Pan wie, nic dla mnie po nim, jesli nie mogę używać mojego wózka elektrycznego. Jest w garażu u znajomego, który ma bardzo dobre serce. On to właśnie przechowuje mi to moje urządzenie do poruszania się na zewnątrz mieszkania.
Właśnie otrzymałem pisemne powiadomienie od Pani Burmistrz miasta Jasień, że nie pomoże mi w wybudowaniu mini-garażu dla wózka-skutera. To zamyka temat moich wycieczek na zewnątrz.
Pisałem do fundacji Pani Ani Dymnej-też bez odpowiedzi. Pozostają mi okna więc.
Trzymam za Pana kciuki. Może z Pana wspaniałych wynalazków będzie mógł skorzystać ktoś, kto może i ma się czym poruszać na zewnątrz mieszkania.
Pozdrawiam serdecznie i Błogosławię w imieniu wszystkich ON.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2007-01-22 22:26
Zygmuncie nie jesteś jedyny mnie nie stać nawet na wozek, a Pefron i inne tego typu instytucje.....
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-01-24 10:24
Witam.
W sprawie szukania pomocy w sfinansowaniu sprawy wybudowania mini-garażu dla mego wózka-skutera, czynie co mogę. Nie siedzę z założonymi rękoma. Co zrobiłem?:
1/ odnalazłem właścicielka ziemi-placu;
2/ załatwiłem przekazanie i pozwolenie na budowę/
3/ znalazłem człowoeka, który wykona mi plany i kosztorys;
4/ mam człowieka, który mi przechowuje wózek już trzeci miesiąc;
5/ pisałem w mej sprawie do wielu fundacji w tym do Anny Dymnej;
Więcej nic nie dam rady zrobić. mam komputer i telefon-to moje drogi dziuałania;
pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-01-24 12:19
I tak masz dobrze. Dostałeś mojego maila?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-06-13 13:55
Ciekawe jakie są losy projektu i niezbędnika? Trochę lat minęło. Czy nastąpiły jakieś zmiany? A może ulepszenia ?
Skorzystał ktoś z pierwszych założeń projektu?
Nadrzędny - Autor Simon87 Dodany 2016-04-07 19:54
Poszukuję prezentu dla osoby niepełnosprawnej słuchowo.
Macie jakiś ciekawy pomysł?
Nadrzędny - Autor Klaudynka9x8x Dodany 2016-04-08 12:56
Może książka? Jeśli dana osoba nie ma problemu z czytaniem to warto kupić tytuł, który trafi w jej zainteresowania. Jeśli nie to może film z napisami? Albo fajny kubek, np. z Waszym zdjęciem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-08 13:02
Kubek, o matko, gorzej się nie da:)
Nadrzędny - Autor domingooos1 Dodany 2016-04-09 09:31
kubek i dezodorant heheh :D
Nadrzędny Autor gonio Dodany 2016-04-27 10:01
Racja, wtedy jest gorzej. :-)
Nadrzędny - Autor martyna95 Dodany 2016-04-15 16:31
Ja bym kupiła coś związanego z jego zainteresowaniami. Jako osoba posiadająca w rodzinie kilku niepełnosprawnych wiem, że lubią dostawać normalne prezenty, oczywiście na tyle ile na to pozwala niepełnosprawność (to znaczy dla osoby z niepełnosprawnością słuchową pewnie nie kupiłabym żadnej płyty do posłuchania).
Nadrzędny - Autor optymistka Dodany 2016-04-16 18:09
Popieram, dużo zależy od zainteresowań, dla jednego książka będzie super prezentem, a dla drugiego totalną klapą
Nadrzędny Autor sam332 Dodany 2016-05-03 12:27
Ma racje, musisz postawic na zainteresowania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prezent dla osób niepelnosprawnych (16660 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill