www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Niedopuszczenie do pracy przez Medycynę Pracy przy II z ZUS (2656 - wyświetleń)
- Autor moniq5 Dodany 2011-01-28 22:06
Serdeczna prośba i zapytanie. Czy ktoś z Państwa pracuje przy orzeczeniu ZUS o całkowitej niezdolności do pracy. I czy nie mieliście Państwo kłopotów z Medycyną Pracy.
Ubiegałam się o przedłużenie świadczenie rehabilitacyjne z ZUS. Po trzymiesięcznym oczekiwaniu na decyzję odmówiono mi świadczenia rehabilitacyjnego i  przyznano mi całkowitą niezdolność do pracy. W czasie gdy oczekiwałam na decyzję ZUS mój stan zdrowia się poprawił. Lekarz specjalista wystawił mi zaświadczenie, że mogę powrócić do pracy. Pracodawca chce mnie przyjąć z powrotem pomimo otrzymanej renty i moich problemów zdrowotnych. Z tym, że w niepełnym wymiarze, do tej pory pracowałam na cały etat teraz na pół. ZUS także daje możliwość pracy przy takim orzeczeniu.
Problem mój polega na tym, że do pracy nie chce mnie dopuścić lekarz medycyny pracy. Mam prawo odwoływać się do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Jednakże to potrwa. I tu jest największy problem. Pracodawca mimo najszczerszych chęci nie może mnie przyjąć, nie może dać mi zaległego urlopu ani urlopu na żądanie, ponieważ po długotrwałym zwolnieniu musi mnie dopuścić do pracy ta nieszczęsna Medycyna Pracy. 1 lutego powinnam stawić się do pracy, ale jest to niemożliwe. I co mam zrobić???? Przecież będą musieli mi wstawić, że nie stawiłam się do pracy. Zakład pracy mógłby teoretycznie rozwiązać umowę ze mną a później ponownie mnie zatrudnić. Ale to by było ze szkodą dla obu stron. Pracodawca musiałby wypłacić mi odprawę jako osobie odchodzącej na rentę jak i wypłacić mi ekwiwalent za zaległe urlopy. Z kolei ja traciłabym prawa nabyte jako wieloletni pracownik.
Wiem, że ZUS nie informuje pracodawcy o przyznaniu renty i podobno niektórzy po prostu nie informują o tym zakładu pracy. Tylko w takim wypadku na jakiej podstawie jest naliczana wysokość renty. Może jak ktoś ma bardzo długi staż pracy i dobrze zarabiał może sobie na to pozwolić..???
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-29 20:13
Zostawiłam link w Porady Centrum INTEGRACJI . Nie jestem jednak znawczynią tych przepisów.
Nadrzędny Autor Katarzyna Hrupek Dodany 2011-02-08 12:56
witam ja mialam tka sytuację pracowałam lekarz mnie dopuscił do pracy a potem zabrali świadczenia rentowne rok czasu musiałam walczyć o dalszą rente nie muszę mówić ile zdrowia to kosztowało jeżeli podejmie się pracę ZUS  zabierze rente . lekarz nie ma wpływu na to. jesli jest to całkowita niezdolność do pracy. pozdrawiam .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-08 21:35
Kasiu o ile dobrze zrozumiałam to Tobie zależało na wypłacanej renty + pracy a moniq5 chce nadal pracować ale nie pisze o wypłacie renty. Jeśli coś przegapiłam przepraszam. Ten temat został już całkowicie wyjaśniony w wątku Porady Centrum Integaracji
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Niedopuszczenie do pracy przez Medycynę Pracy przy II z ZUS (2656 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill