www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / życie codzienne (10588 - wyświetleń)
- Autor kozureus Dodany 2011-01-28 22:33
witam przygotowuje się do samodzielnego życia chciałbym uzyskać porady co zrobić aby jak najbardziej ułatwić sobie naukę czynności z tym związanych poruszam się na wózku ale w domu będę używał krzesła obrotowego najbardziej załeży mi na poruszaniu się po kuchni ale wszelkie inne porady nie tylko związane z domem mile widziane
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-29 20:24
Pytanie dość trudne bo wielkość pomieszczenia + umeblowania jest zróżnicowana.
Jeśli kuchnia jest funkcyjna warto takie urządzenia jak czajnik elektryczny,mikrofala czy wszelkiego rodzaju roboty miksery itp mieć na blatach lub w szafkach stojących. To samo tyczy się garnków i talerzy oraz sztućców. Jednak by wszystko wyglądało elegancko a nie jak "graciarnia" warto sobie to ustawić i ozdobić aby było miłe dla oka.
Jeśli nie jest funkcyjna pozostaje rozmyślne rozmieszczenie rzeczy tłukących się w takich miejscach by łatwo je można było przenieść(przewieść),
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-30 14:59
Na pewno dasz radę :-). Ja też używam krzesła, praktyczna rada - wymiana kółek na gumowe, trochę to kosztuje, ale się nie umęczysz. Dłuższa żywotność, nie pękają, nie ścierają podłogi. Dobrze jest mieć mały stoliczek ( można samemu zbudować z elementów kupionych w marketach) też na kółkach. Na pewno przyda ci się chwytak ( urządzenie do podnoszenia z podłogi i wyjmowania przedmiotów z szafek), ja bez niego nie wyobrażam sobie funkcjonowania :-). Nie wiem jakie masz potrzeby w łazience. Jeśli masz wannę, łatwo na nią zrobić deskę ( działa jak krzesło pod prysznicem) :-). Jeśli masz progi, trzeba koniecznie je zlikwidować, tak samo jak dywany. Jeśli masz z czymś problem, napisz, może pomogę :-) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kozureus Dodany 2011-01-30 19:33
z wchodzeniem do wanny nie mam problemów niedawno się nauczyłem jeśli byłbyś tak uprzejemy gdzie można kupić taki chwytak i za ile no i czy chwyci wszystko łącznie z talerzami bo je mam u góry z góry dziękuje za pomoc

PS: na jaką wysokość ten chwytak się rozciąga jeszcze raz dzięki
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-31 11:15
Chwytaki są różne. Kiedyś produkował ktoś koło Łodzi, czy jeszcze produkuje nie wiem. Podobno można kupić na alegro, ale tego nie sprawdzałam. Ja mam szwedzkie z gumowymi końcówkami, można nimi zdejmować z półek różne przedmioty (szklanki, talerze, cukier). Mam też Meyry, są bardziej precyzyjne (pomoc przy ubieraniu np. zakładanie skarpetek, do podnoszenia też są przydatne i do wytarcia podłogi), ale szybciej psują się. Ścierają się gumki i pękają sprężynki (mąż naprawia). Znajdziesz je na stronach "Meyra Polska". Koszt też jest zróżnicowany w gr. 100 zł. O istnieniu takiego sprzętu też dowiedziałam się z Forum - mam nadzieję, że Ci pomogłam. 
Nadrzędny Autor Pablopk Dodany 2011-02-17 07:41
Chwytaki powinien mieć każdy sklep medyczny. Jeśli nie ma to zamówią. Widziałem tego sporo modeli łącznie z takimi z  magnesem na końcu. To samo pomoc przy ubieraniu - to do skarpet jest chyba w kilku wersjach jedna jest sztywniejsza i chyba lepsza.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-30 20:36
:-)))))))))
Nadrzędny Autor malwa2208 Dodany 2011-03-30 20:59
Witam serdecznie,

jestem studentką 5 roku fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zbieram dane do pracy magisterskiej na temat "Jakość życia pacjentów po amputacjach kończyn górnych i dolnych".

Bardzo, ale to bardzo prosiłabym o pomoc w wypełnieniu ankiety, która znajduje się pod linkiem:

http://www.ankietka.pl/an...mputacjach.html

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas. :-)
Nadrzędny Autor Leszek12345 Dodany 2011-04-04 10:45
Jeśli chodzi o problem z poruszaniem się po schodach to wymyślono takie urządzenie jak schodołaz. Wygląda to jak gąsienice które doczepia sie do wózka inwalidzkiego i można wtedy śmigać po schodach. Firma Elevator Equipment zajmuje się sprzedażą takich urządzeń. Mają siedzibe w Krakowie ale jak trzeba to wysyłają kurierem po całej Polsce.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-04 15:08
O matko i tu też :-(
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2011-04-09 08:28
LESZEK JESTES DURNY I TYLE,NIE DOSC ZE WSZEDZIE WKLEJASZ TO SAMO TO JESZCZE SIE NIE ORIENTUJESZ ZE PO PIERWSZE ON NIE SA MAJETNI ZEBY SE TAKIE SCHODOŁAZY KUPOWAC BO TO NIE LITR GORZAŁY,A PO DRUGIE ONI WIEDZA O TAKIM USTROJSTWIE TYLKO ICH ZWYCZAJNIE NIE STAC NAWET PO DOFINANSOWANIU.
Nadrzędny Autor Joaśka Dodany 2011-12-08 15:42
Cześć, trzeba nieźle kombinować aby nie drogo zamontować np platformę. Jestem w trakcie załatwiania takiej platformy. Dużo jeszcze przede mną.
Nadrzędny - Autor siorgoborgo Dodany 2012-01-25 17:53
ja np sobie radzę w ten sposób że w miejsca niedostępne dla wózka wchodzę na pośladkach wiem że nie wszyscy tak mogą ale ja sobie w ten sposób tak radzę
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-26 11:43
każdy szuka rozwiązania najlepszego dla siebie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / życie codzienne (10588 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill