www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapomoga dla soby zajmującej sie osobą niepełnosprawną..... (3288 - wyświetleń)
- Autor Mr.Nobody Dodany 2011-02-02 13:34
Mam niepełnosprawnego psychicznie brata,i obecnie się nim opiekuje.Jeden z rodziców jest poza granica,a drugi nie interesuje sie naszym losem.Czy jest możliwość aby starać się o jakikolwiek zasiłek dla mnie, z tytułu iż jestem jego opiekunem?.Nie widnieje na papierach jako jego opiekun prawny.Jeśli tak,to gdzie mam sie skierować?Czy to bedą małe pieniadze?.Na ta chwile nie pracuje, oraz sie nie ucze,ale planuje zaniedlugo cos sobie znalezc....
Nadrzędny - Autor Smedin Dodany 2011-02-23 14:24
Możesz się starać o świadczenie pielęgnacyjne (kwota 520 zł) w centrum pomocy rodzinie.
Ale jest warunek, musisz zrezygnować z pracy.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-02-23 17:16
i nie tak od razu.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-02-23 21:44
Zgadzam się z przedmówcą, trzeba nieć wypracowane jakieś tam lata , aby dostać cokolwiek, a z tego co wyczytałam to jesteś młodym człowiekiem, więc pewnie warunków nie spełniasz.
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2011-02-24 14:46
Zeby dostać świadczenie pielęgnacyjne nie trzeba mieć wypracowanych lat, trzeba opiekować się osobą niepełnosprawną i to jest warunkiem, ulena nie wiem czy zauważyłaś że matki chorych dzieci dostają takie św będąc "młode" nie jest to emerytura ani renta żeby miały być jakieś składki, wszystko teraz zależy od PCPR musisz tam pójść i popytać, przedstawić swoją sytuację i to wszystko tam ci coś powiedzą, jak chcesz o coś zapytać to na gg 28207725
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapomoga dla soby zajmującej sie osobą niepełnosprawną..... (3288 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill