www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Obowiązki nauczyciela i pomocy. (2623 - wyświetleń)
- Autor nova Dodany 2011-02-02 15:20
Proszę o info czy są przepisy regulujące obowiązki nauczyciela i pomocy w przypadku zajęć rewalidacyjnych grupowych. Córka realizuje zajęcia w szkole i jako jedyna ze względu na to że jest na wózku jest pomijana przy toalecie, jeśli nauczyciel nie zmieni pieluchy to wraca przesikana a pomoc nawet nie kiwnie palcem twierdzi że to nie jego obowiązek. Nie reaguje na moje i nauczyciela uwagi, dodam że dziećmi ''chodzącymi'' chodzi do toalety, zmienia im pieluchy, dba o czystość tylko tamtych dzieci bo ona ''dosyć się w życiu narobiła'' i mojej Loli zmieniać pieluchy nie zamierza.
Jeśli regulują to jakiekolwiek przepisy proszę o konkretną ustawę.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-02-02 16:00
Nie napisałaś, ile córka ma lat i do jakiej placówki, szkoły czy przedszkola chodzi.
Nie doszukiwałabym się tu uregulowań w przepisach lecz dążyła na razie porozumienia z dyrekcją. Czy i co ustaliłaś posyłając tam dziecko? Jaki regulamin i zasady obowiązują (spisane oraz inne) właśnie w tym miejscu?
Jeżeli bowiem pani od pomocy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, należy to wyjaśnić z jej pracodawcą czyli dyrektorem. Co Ci da szafowanie cytatami z przepisów, jeśli pani będzie to miała w nosie a Ciebie ignorowała?

Poza tym, partnerem dla Ciebie jest  wyłącznie dyrektor, który odpowiada za właściwe funkcjonowanie placówki i bezpieczeństwo dzieci.
Nadrzędny Autor nova Dodany 2011-02-02 18:55
Córka ma 17 lat , chodzi do sosw .Dyrektor miał sygnalizowane że pani zachowuje się ignorancko  wobec rodziców, dzieci  - na razie bez skutku. Ona ma umowę do końca lutego więc mam nadzieję że dyrektor po  tych interwencjach nie przedłuży z nią umowy.
Jak do tej pory córka była już w kilku szkołach i ustalać to ja mogłam co  mam przynieść do szkoły, co może a czego nie może dziecko. Dziecko pampersowane samo przez się rozumie że trzeba przebrać i pierwszy raz spotkałam się z  takim zachowaniem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Obowiązki nauczyciela i pomocy. (2623 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill